Pavol Hofstädter: "Urobíme všetko pre to, aby sme boli opäť úspešní."

Člen predstavenstva HC SLOVAN Bratislava a.s. a jeden z troch akcionárov klubu Pavol Hofstädter uviedol na dnešnej predsezónnej tlačovej konferencii do funkcií nového športového riaditeľa Ota Haščáka a nového hlavného trénera Jána Pardavého, ktorý vytvorí - podobne ako na reprezentačnej striedačke - rovnocenný tandem s Andrejom Podkonickým.

Na snímke Pavol Hofstädter, prvý zľava

"Pre Slovan sme hľadali to najlepšie. Nebol to výber posledných dní alebo týždňov, boli sme dohodnutí už dávnejšie. Jána Pardavého sme oslovili bezprostredne po návrate reprezentačného mužstva z úspešnej zimnej olympiády v Pekingu. Už vtedy sme sa dohodli, že do nášho klubu príde pred začiatkom novej sezóny. V tom čase sa chcel plne sústrediť na prácu pri reprezentačnom mužstve a tiež sa venovať rodinným záležitostiam, čo sme plne akceptovali. Pri našom výbere sme dbali na odbornosť, profesionalitu, ale aj morálne a charakterové vlastnosti. Náš výber sme úzko konzultovali s novým športovým riaditeľom Otom Haščákom, ktorý nám dvojicu Pardavý - Podkonický odporučil a povedal, že by s nimi rád pracoval ako so svojím realizačným tímom. Budeme mať na striedačke dvoch asistentov reprezentačného trénera."

Na akú dlhú dobu ste podpísali s oboma trénermi kontrakt?

"Na dva roky do konca sezóny 2023/24 s následnou jednoročnou opciou. Na viacročnej zmluve sme sa dohodli aj s Otom Haščákom."

Oficiálna funkcia Ota Haščáka znie športový riaditeľ. Bude teda v klube okrem neho aj generálny manažér alebo výkonný riaditeľ?

"Funkcia generálneho manažéra zostane v budúcej sezóne neobsadená. Oto Haščák bude mať všetky právomoci a zodpovednosti ako generálny manažér po športovej stránke. Otázky súvisiace s finančným manažmentom, logistikou, či akvizíciou nových partnerov klubu budeme riešiť kolektívne v predstavenstve a dozornej rade klubu."

Zo Slovana už po druhý raz odchádza Maroš Krajči...

"Generálnemu manažérovi Marošovi Krajčimu patrí veľká vďaka nás akcionárov klubu ako aj celej fanúšikovskej obce Slovana za jeho prácu v uplynulých dvoch náročných rokoch. Keď sme do klubu ako noví majitelia v lete 2020 prichádzali, dohodli sme sa na spolupráci na dva roky. Maroš túto misiu zakončil tým najlepším možným spôsobom - ziskom majstrovského titulu po dlhých desiatich rokoch."

S akým rozpočtom bude Slovan pracovať v novej sezóne?

"Nie je žiadnym tajomstvom, že uplynulé dva roky boli mimoriadne náročné a zložité, v Slovane ako aj v ostatných športových kluboch na celom Slovensku. Ako tak sme sa nadýchli až v samom závere sezóny, keď sa nám podarilo v semifinále a finále play off vypredať päť zápasov za sebou. Aj na začiatku novej sezóny sa budeme správať finančne zodpovedne. Rozpočet klubu ako takého, teda vrátane výdavkov na B mužstvo a mládežnícke kategórie, ako aj hráčsky fond A mužstva, však bude taký, aby nám opäť reálne umožňoval bojovať o majstrovský titul."

S akými ambíciami vstupuje Slovan do prípravy na novú sezónu?

"Všetci v klube veľmi dobre vieme, aká je Slovan významná značka, aké ambície sa s klubom prirodzene spájajú v odbornej športovej verejnosti a najmä, aké sú očakávania našich fanúšikov v Bratislave, ale aj v iných regiónoch Slovenska. Som presvedčený, že nový športový riaditeľ spolu s realizačným tímom urobia všetko pre to, aby tieto očakávania a ambície naplnili. Zároveň však chceme byť úspešnejší ako doteraz vo výchove mladých hráčov a ich príprave na medzinárodný hokej tak, aby sme do pár rokov mali svojich hráčov v reprezentácii a na drafte."


Časopis Powerplay

04/2023:

V najnovšom čísle POWERPLAY 04 sa dočítate:

  • Profil Andreja Goliana: Urastený obranca Slovanistom ďalšie dva roky
  • Predstavujeme Nikitu Scherbaka, najnovšiu posilu do útoku
  • Pamätné momenty: Hrdinstvo mužov s maskou
  • Belasá mládež pred vyvrcholením sezóny