Patrik Masnica: "Niečo do kasičky asi pôjde"

Nastúpil iba do druhého extraligového zápasu a strelil v ňom dva dôležité góly. Osemnásťročný útočník Patrik Masnica zažíva napriek pohrome Slovana v otváracom zápase hviezdny štart.

Rodák z Martina (ročník narodenia 2005) výraznejšie na seba upozornil na jarnom svetovom šampionáte do18 rokov vo Švajčiarsku, kde patril medzi našich produktívnejších hráčov. Slovan po ňom siahol pôvodne s tým, že by mal posilniť mladý tím Modré krídla Slovan v Tipos SHL, avšak po tom, čo sa nedohodol na novom kontrakte s Romanom Kukumbergom, zaujal Masnica pozíciu hráča s vekovým limitom juniora vo štvrtom útoku extraligového áčka. Vďaka dvom gólom v Humennom v úvode extraligy patrí do popredia tabuľky strelcov.

V seniorskej extralige nastúpil len na svoj druhý zápas. Napriek tomu si počínal ako skúsený mazák. K suverénnej výhre hokejistov Slovana Bratislava na ľade nováčika z Humenného prispel dvoma gólmi. V úvodnej tretine vyrovnával dôležitým zásahom na 1:1, v záverečnej zvyšoval už na 7:2 v prospech svojho tímu. Pritom Masnica sa najlepšie cíti na pozícii centra, v áčku mu zatiaľ prischla pozícia na krídle štvrtého útoku s Petrášom na centri a Výhonským na druhom krídle.

Paradoxne, na prvý gól mu prihrával center prvej lajny Chris Brown, ktorý ešte nestihol dostriedať. Ten mu vzápätí doniesol na striedačku aj pamätný puk, ktorý bude mladému útočníkovi navždy pripomínať tento moment.

„Samozrejme, góly potešia, ale hlavne som rád, že sme sa víťazne vrátili. Oproti prvému zápasu sme hrali omnoho lepšie ako tím. Treba v tom pokračovať,“ hovoril spokojným hlasom člen štvrtého útoku Slovana. 

 

„A co ma to bude stáť? No niečo z výplaty asi do kasičky pôjde. Uvidíme, čo povedia chlapci,“ usmieval sa rodák z Martina, ktorý si uvedomuje, že jeho úlohou v tíme nie je len strieľanie gólov. 


Časopis Powerplay

04/2023:

V najnovšom čísle POWERPLAY 04 sa dočítate:

  • Profil Andreja Goliana: Urastený obranca Slovanistom ďalšie dva roky
  • Predstavujeme Nikitu Scherbaka, najnovšiu posilu do útoku
  • Pamätné momenty: Hrdinstvo mužov s maskou
  • Belasá mládež pred vyvrcholením sezóny