Otvárací zápas: Začíname tam, kde sme vlani skončili

A je to tu! Po takmer šiestich mesiacoch sa vracia na scénu extraligový hokej. HC SLOVAN Bratislava vstupuje do 31. extraligovej sezóny v piatok 15. septembra o 17:00 h na domácom ľade proti tímu HK Dukla Ingema Michalovce.

Žreb sa s oboma mužstvami zahral, keďže práve títo dvaja súperi tvorili dvojičku vo vlaňajšej štvrťfinálovej play off sérii, ktorú napokon lepšie zvládli Michalovčania a po výsledku 4:2 na zápasy postúpili do semifinále. Pre Slovan tak bol šiesty zápas série v nedeľu 26. marca 2023 v Michalovciach až doteraz posledným súťažným duelom.

Michalovce v posledných dňoch rozvírili prestupovú hladinu extraligy dvomi veľkými akvizíciami. Na Zemplín prichádza kapitán bronzovej lotyšskej reprezentácie z posledných MS v Rige Kaspars Daugavinš, ktorý vo svojej bohatej kariére odohral zápasy v NHL, KHL, na niekoľkých majstrovstvách sveta a tiež na olympijských hrách. Vlani pôsobil v nemeckej najvyššej súťaži DEL v tíme Iserlohn Roosters, kde bol mimochodom spoluhráčom slovanistickej posily Chrisa Browna. 

Ešte pár dní predtým ohlásili Michalovce aj príchod 26-ročného kanadského útočníka Chase Pearsona, ktorý bol od roku 2018 stabilnou súčasťou zostavy tímu AHL Grand Rapids Griffins a v sezóne 2018/19 dokonca naskočil na tri zápasy NHL za Detroit Red Wings.

Zatiaľ je otázne, či obe posily budú súčasťou základnej zostavy aj v piatkovom otváracom zápase v aréne Zimného štadióna Ondreja Nepelu a v akej forme sa vôbec nachádzajú na začiatku sezóny, keďže s mužstvom trénovali iba minimálne.

Napriek úspešnej vlaňajšej sezóne bol počas leta v kabíne nášho prvého súpera pomerne značný prievan. Do mužstva prišlo od 1. júna až 15 nových hráčov, medzi nimi brankár Matej Gajan z Banskej Bystrice, obrancovia Jasečko, Korenčík a Bodák, a tiež slovenskí útočníci Kabáč, Valach a Solenský. Okrem nich a už spomínaných Daugavinša a Pearsona sa Michalovce posilnili o päticu zámorských hráčov, ktorí vlani hrávali v ECHL. Sú medzi nimi obranca Sena Acolatse a útočníci Mathew Santos, Mitchell Heard, Adam Varga a Max Newton.

Michalovce sa v príprave príliš nevyznamenali, ale jedným dychom treba povedať, že azda v žiadnom zápase nehrali v kompletnom zložení a ich skutočnú silu pocíti až Slovan v otváracom zápase extraligy. V príprave odohrali Michalovce celkom 8 zápasov s bilanciou 3 výhry (nad Liptovským Mikulášom, Popradom a Krakowom) a 5 prehier. Štyri z nich prišli v posledných štyroch zápasoch, z toho až tri proti klubom z druhej českej najvyššej súťaže.

Otvárací zápas HC SLOVAN Bratislava vs HK Dukla Ingema Michalovce je na programe v piatok 15. septembra 2023 o 17:00 h na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Vstupenky sú v predaji online. V deň zápasu bude v pokladniach k dispozícii už len limitovaný počet vstupeniek do sektorov A5, A7, A11 a A12.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar