Ôsmaci na smolnom štvrtom mieste

Mládežnícke majstrovstvá Slovenska 2022 odštartovali v Ružomberku v piatok 22. apríla 2022. V prvom zápase naši starší žiaci narazili na Poprad.  Po bezgólovej prvej tretine sa v druhej presadil ako prví popradskí mladíci. Slovan síce v 31. minúte zrovnal, no Poprad odpovedal krátko nato ďalšími dvomi gólmi. Najprv ešte do prestávky znížil Šramatý na 3:2 a v tretej dvadsaťminútovke Burov hetrikom v rozmedzí necelých siedmich minút definitívne naklonil misky váh na stranu Slovana.

Len so štrnástimi korčuliarmi v poli hrajúci Slovan v úvodnom zápase druhého dňa preukázal proti Trenčínu veľkú mieru húževnosti. Druhý zápas na turnaji však nakoniec prehrali 5:3. 

V treťom zápase nastala nevídaná vec. Keď v polovici zápasu zvyšoval útočník starších žiakov Slovana Timur Trebula na 7:1, vyzeralo to, že belasí len utvrdia svoje druhé miesto v tabuľke a na Mládežníckych majstrovstvách Slovenska dosiahnú na strieborné medaily. Osud bol však iný, Žilina sériou 8 gólov otočila stretnutie. Kalich horkosti si belasí vypili až do dňa. 97 sekúnd pred koncom totiž Koša pridal aj deviaty gól svojho tímu, ktorý katapultoval Žilinčanov na druhé miesto v tabuľke Mládežníckych majstrovstiev Slovenska. Naopak, Slovan prehrou o dva góly padol mimo medailových priečok.

 

 

 

 


Časopis Powerplay

01/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 01 sa dočítate:

  • Profil Tomáša Töröka: Inžinier s hokejovým menom
  • Predstavujeme Bretta Findlayho: Ohúrili ho belasí fanúšikovia
  • Pamätné momenty: Hlasy z Tehelného poľa
  • Slovanisti vo svete: Ako sa v Plzni darí Samuelovi Hlavajovi