Zo Skalice si odnášame cenné dva body za víťazstvo po nájazdoch

Gólovo sa presadili držitelia Stanley Cupu

HK 36 Skalica - HC Slovan Bratislava 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 20. R. Školiak (Zálešák, M. Školiak), 60. R. Jarolín (T. Višňovský, M. Školiak) - 2. Šatan (Hujsa, Jackman), 41. Jackman (Kuľha, Demel), rozhod. sam. nájazd Šatan
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Šatan (Slovan) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - P. Stano, Šefčík, 2075 divákov

Skalica: Lakosil (65. Tomek) - M. Školiak, Gründling, Gula, Kloz, I. Jankovič, Magušin, Gróf - Zálešák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, R. Jarolín, Šátek - Lušňák, Mikušovič, J. Prokop - J. Jurík, Filip Novák, Konečný

Slovan: Pavol Rybár (65. Konrád) - Jackman, Hájek, Cartelli, Demel, J. Kováčik, Schnabel, Jendek, Bohunický - Kuľha, Hujsa, Šatan - Róbert Huna, Lipiansky, Richard Huna - L. Hudáček, Bulík, M. Bakoš - D. Skokan, Sloboda, D. Buc

Hostia nastúpili aj so Šatanom, ktorého bolo hneď od začiatku na ľade poriadne vidieť. A práve Šatan vsietil prvý gól hostí, keď počas presilovej hry Slovana nebol dôrazne pokrytý domácimi obrancami. Po prihrávke Hujsu z pravej strany prekonal Lakosila. Ďalšiu šancu hostí mal kanadský obranca Jackman, keď dostal ideálnu prihrávku na modrú čiaru, ale jeho tvrdý pokus Lakosil schoval vo svojej výstroji. V 7. min mohol vyrovnať Zálešák, no namiesto strely zvolil prihrávku, ktorú však nikto z domácich hráčov nespracoval. Desať sekúnd pred koncom prvej tretiny sa domácim predsa len podarilo vyrovnať. Tentokrát Zálešákova prihrávka už našla Reného Školiaka, ktorý utiekol hosťujúcim obrancom a so šťastím prekonal Rybára v bránke hostí. V druhej tretine mohli poslať domácich do vedenia Zálešák a Kutálek v presilovej hre, no ich pokusy netrafili priestor bránky. V závere tretiny hostia pritlačili domácich, ale tvrdé strely Kuľhu a Jackmana zneškodnil dobre chytajúci Lakosil.

Tretia tretina začala gólom hostí, keď po dvadsiatich troch sekundách Jackman prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:2. V 47. min mohol zvýšiť na rozdiel dvoch gólov Lipiansky, ale Lakosil v poslednej chvíli vytesnil jeho pokus betónom mimo bránku. Domáci aj naďalej dobýjali bránku hostí, ale dobré strely Reného Školiaka a Zálešáka mierili tesne vedľa. Zvýšiť náskok Slovana mohol Richard Huna, ale jeho teč netrafil priestor domácej bránky. Vyrovnať mohol domáci Gula, keď ostal sám pred brankárom hostí. Snažil sa vytiahnuť Rybára von z bránky tak dlho, až sa dostal s pukom mimo strelecký uhol. Skalica v samom závere riadneho hracieho času vsadila na hru bez brankára a tento risk sa vyplatil, keď vyrovnal Jarolín z pravej strany. Nasledovalo predĺženie, v ktorom boli aktívnejší domáci hráči, ale ani Gründlingovi, ani Višňovskému sa nepodarilo Rybára prekonať. Rozhodnúť museli samostatné nájazdy, v ktorých sa obaja tréneri prezentovali neštandardným ťahom - do bránky poslali náhradných gólmanov Tomeka, resp. Konráda. Ako jediný premenil svoj nájazd skúsený Šatan, a Bratislavčania si tak odnášajú zo Záhoria dva cenné body.

Peter Oremus (tréner Skalice): "Obe mužstvá odohrali kvalitný zápas a myslím si, že diváci si prišli na svoje. Slovan má stále svoju silu a bodovať s takým súperom je cenné. S naším výkonom som spokojný."

Zdeno Cíger (tréner Slovana Bratislava): "Spravili sme dve hrubé chyby v závere prvej a tretej tretiny a tie nás mrzia. Treba však povedať, že domáci zahrali dobrý zápas. Od druhej tretiny aktívne napádali, s čím sme mali problémy. Som rád, že sme konečne uspeli v samostatných nájazdoch a chcem sa chalanom poďakovať."