Do Slovana sa vracia útočník Juraj Mikúš

Staronovou posilou HC SLOVAN Bratislava bude aj slovenský útočník Juraj Mikúš.


Tridsaťročný hokejista prichádza do mužstva HC SLOVAN po troch sezónach. Vedenie nášho klubu sa s hráčom, ktorý naposledy strieľal goly v českej najvyššej súťaži za HC Olomouc, dohodlo na ročnom kontrakte s platnosťou do 30. apríla 2018.Odchovanec skalického hokeja má s nadnárodnou Kontinentálnou hokejovou ligou bohaté skúsenosti.  Po skusoch v zámorskej American Hockey League prikývol na zmluvu v Diname Riga, neskôr nastupoval za Spartak Moskva a dnes už neexistujúci HC Lev Praha.Pre Slovan môže byť Juraj Mikúš mimoriadne cenným hráčom, keďže je pravák a môže nastupovať na pozícii centra, ako aj krídla. Fanúšikovia Slovana si ho takto pamätajú zo sezóny 2012/13, kedy do mužstva prišiel práve z metropoly Česka. Za HC SLOVAN odohral aj kompletnú nasledujúcu sezónu.Kariéru účastníka štyroch svetových šampionátov a držiteľa striebra z MS 2012 vo Fínsku pribrzdilo nepríjemné zranenie kolena, kvôli ktorému vynechal až dve sezóny. S vedením HC SLOVAN však Juraj Mikúš zostal v kontakte a pred štartom prípravy na sezónu 2017/18 dostáva od nášho klubu šancu na veľký návrat do druhej najlepšej ligy sveta.Po svojom uzdravení sa do kolotoča zápasov vrátil v ročníku 2016/17, v tíme českého extraligistu HC Olomouc si v 33 zápasoch pripísal na konto 22 bodov.HC SLOVAN Bratislava praje Jurajovi Mikúšovi úspešnú sezónu v KHL a hlavne pevné zdravie. 

Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar