Sumár 32.kola Slovnaft Extraligy

Košice a ani Poprad nezaváhali

NITRA - ŽILINA 5:4
Prvá tretina príliš hokejovej krásy neponúkla. Oba tímy si dávali viac pozor na defenzívu a gólových šancí bolo minimum. Zaujali azda len neúspešné úniky Ručkaya a Stupku, ktorí zhodne netrafili bránky. Góly si mužstvá šetrili najmä na druhú tretinu. Tempo opatrného zápasu začalo na obrátkach naberať po otváracom góle domáceho Štumpfa, ktorý v 23. min pred Marekom Lacom nezaváhal. O štyri minúty na to nevyužil Smotrila dve dobré príležitosti, keď najmä jeho teč prudkej strely volal po vyrovnaní. Tesný náskok domácich stiahol v 32. min Žilinčan Nemec, keď ušiel Königovi a zblízka vyrovnal na 1:1. Hostia boli pri chuti a ich presilovku využil v 35. min Horský, keď úspešne tečoval strelu obrancu Devečku. Hluché minúty domácich využil v 37. min kapitán Žilinčanov Hreus, keď bekhendovou strelou z otočky nachytal brankára Čiliaka. Ten po treťom góle prepustil svoje miesto Jánovi Lacovi, ktorého príchod znamenal pre domácich hráčov impulz. Už v ďalšej minúte pridal svoj druhý gól v zápase domáci junior Štumpf, keď zblízka dostal puk za Mareka Laca. Ovácie v Nitra aréne ešte neutíchli, keď v presilovke posunul Štefanka puk Ručkayovi a ten osamotený pred odkrytou bránkou nemohol nedať - 3:3. V dobrom tempe i čoraz lepšej atmosfére sa niesla aj tretia tretina. V nej najskôr Spilar vysunul do samostatného nájazdu Ručkaya, no ten ešte proti Marekovi Lacovi neuspel. V 48. min dorazil Ručkayovu strelu Miroslav Štefanka a Nitra viedla 4:3. Podstavek v 56. minúte zvýšil na 5:3, ale hostia v závere vystupňovali svoj tlak. V poslednej minúte sa pri ich hre bez brankára presadil Hreus, no ďalší gól už Žilinčania nedali.
Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Prvá tretina bola opatrná a bolo vidieť, že oba tímy hrajú o veľa. V druhej tretine sa to rozbehlo, súper viedol 3:1. Potom sme vymenili brankára, čo nám pomohlo. V tretej tretine sme pridali štvrtý gól a víťazstvo sme si už udržali. Chlapcom chcem pogratulovať k víťazstvu."
Anton Tomko (tréner Žiliny): "Tento výsledok nás môže mrzieť. Viedli sme už 3:1 a mysleli sme si, že to máme v suchu. Potom sme však prestali byť dôrazní a v ďalšom priebehu nám Nitra utiekla. Síce sme potom pri power-play znížili, no bolo už neskoro. Ako som povedal, veľmi nás to mrzí, pretože sme si zápas dobre rozohrali."
HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 5:4 (0:0, 3:3, 2:1)
Góly:
 23. Štumpf (T. Chrenko, Podstavek), 28. Štumpf (T. Chrenko), 39. H. Ručkay (M. Štefanka), 48. M. Štefanka (H. Ručkay, Spilar), 56. Podstavek (T. Chrenko, Štumpf) - 32. V. Nemec (Dlouhý), 34. Horský (D. Devečka, Heš), 37. Hreus (Dlouhý), 60. Hreus (Heš, Dlouhý)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, Snášel, 1763 divákov
Zostavy:
Nitra:
Čiliak (37. J. Laco) - Fabian, L. Gabriš, Hlavačka, Peter König, Rais, Ďurák, Michal Novák, J. Polák - Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay - S. Saliji, Marek Slovák, G. Saliji - Podstavek, T. Chrenko, Šumichrast - Uhnák, O. Štefanka, Štumpf
Žilina: M. Laco - Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Heš, D. Devečka, Milovanovič, Rúfus - V. Nemec, Hreus, M. Kokavec - Petruška, Horský, Stupka - Smotrila, T. Troliga, Drevenák - Hajnik, Ftorek, Valášek

TRENČÍN - BANSKÁ BYSTRICA 2:1
Svižný hokej v úvodnej časti divákov nenudil, hoci z niekoľkých gólových šancí sa ujala iba jediná. V 11. min Melichárek zakončil akciu zasunutím puku do odkrytého kúta súperovej bránky a Trenčín sa ujal vedenia. Pokusy hostí stroskotávali na výbornom brankárovi Kováčovi, ktorý udržiaval trenčiansku nádej na ďalší úspešný výsledok. Domáci svoju snahu korunovali v 25. min peknou kombináciou, ktorou vyšachovali obranu hostí a do prázdnej bránky zvýšili svoj náskok - 2:0. Hra mala stále dobré tempo, akcie sa prelievali zo strany na stranu a zápasu tak chýbalo iba viac gólov. V tretej tretine bol však zápas "rozháraný", pretože Bystričanov deprimoval ich neúspešný boj proti Kováčovi, ktorého nedokázali prekonať ani z vyložených pozícií a domáci hrajúci na tri päťky sa už snažili dianie iba kontrolovať. Duel sa ešte zdramatizoval dve a pol minúty pred koncom, kedy Hvila zakončil presilovkovú kombináciu do odkrytej bránky, no ani tento bystrický kontaktný gól už na víťazstve Trenčína nič nezmenil.
Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Už niekoľko posledných zápasov to ťaháme len s pätnástimi hráčmi, preto patrí tímu uznanie za to, ako zvládol proti kvalitnému súperovi tento náročný zápas. Poctivou defenzívnou a taktickou hrou sme čakali na svoju šancu, ktorá aj prišla a podarilo sa nám dvakrát skórovať. Záverečnému tlaku súpera sme odolali a získalii sme pre nás veľmi cenné tri body."
Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Chceli sme v Trenčíne zabodovať, prvá tretina bola z našej strany veľmi dobrá, ale dostali sme gól a ďalší priebeh sa už niesol v znamení našej snahy o vyrovnanie. Nepodarilo sa nám to, naopak, inkasovali sme druhýkrát a to nami zatriaslo. Hoci sme potom vrhli všetky sily do útoku a dostali sme súpera pod tlak, kontaktný gól prišiel už príliš neskoro. Mužstvo musím pochváliť za bojovnosť, momentálne sa však napriek množstvu vypracovaných šancí na góly veľmi nadrieme."
Dukla Trenčín - HC\'05 Banská Bystrica 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly:
11. T. Melichárek (Ölvecký, Pardavý), 25. Bolf (R. Tvrdoň, M. Hruška) - 58. Hvila (Cebák, Šechný)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - J. Jankovič, P. Stano, 2050 divákov
Zostavy:
Trenčín:
 V. Kováč - Sekeráš, E. Bednár, M. Hruška, Bolf, S. Tomko, Trefný - Pardavý, Ölvecký, T. Melichárek - Gašparovič, Jánoš, R. Tvrdoň - M. Filo, Koložváry, O. Ďuriš - od 41. min Tybor
Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Bambúch, Kubka, Biro, Vantroba, Vizváry - Paľov, M. Hlinka, Hvila - Tománek, M. Hudec, J. Sýkora - Rumpel, Šechný, Kútny - Hamrák, Heizer, Bendík

POPRAD - SKALICA 5:2
Skalica neprišla do Popradu len brániť a hrala od úvodu s domácimi vyrovnanú partiu. V 6. min sa "kamzíci" ujali vedenia po góle obrancu J. Brejčáka, ktorý nastúpil netradične na poste útočníka. Hostia však naďalej pokračovali v nastúpenom trende a brankár Melicherčík musel riešiť viacero gólových príležitostí Skalice. V 18. min bol však prikrátky na strelu Gulu, ktorý vyrovnal. V 24. min si Škovira nakorčuľoval medzi kruhy a prepálil Lakosila - 2:1. Dvojgólový rozdiel pre domácich zabezpečil v presilovke Ladislav Nagy, keď strelou z prvej využil prihrávku.
S ľahkosťou hrajúci Popradčania si v úvode záverečnej časti dopriali aj štvrtý gól, keď kombinačnú akciu zakončil nikým nestrážený Lundberg. Skaličania aj napriek tomu nezložili zbrane a po dlhom obliehaní domácej bránky sa podarilo znížiť Mikušovičovi. Hneď po ďalšom vhadzovaní však potiahol puk do pásma Suchý, vymenil si ho s Bartečkom a piatym gólom upokojil Popradčanov. Minútu pred koncom nepremenil hosťujúci Konečný trestné strieľanie, keď jeho ukážkový blafák skončil na žŕdke. "Kamzíci" predĺžili svoju sériu domácej neporaziteľnosti už na 13
Ján Jaško (tréner Popradu): "Hostia ukázali, že ich posledné výsledky nie sú náhodné. Cez ich dobrú defenzívu sme sa spočiatku ťažko prebíjali. V druhej tretine sme trošku zvýšili tempo a prišli aj góly. Skaličania nám stále hrozili nebezpečnými protiútokmi, ale Melicherčík chytá vo vynikajúcej forme. Dnes musím pochváliť hlavne Brejčáka, podal veľmi dobrý výkon."
Peter Oremus (tréner Skalice): "Uvedomujeme si silu súpera. V tomto zápase sme mali aj dobré momenty, no škoda nevyužitých šancí. V Poprade sa vyhráva ťažko a domáci triumfovali zaslúžene. Hlavný rozhodca dnes odviedol poctivú prácu, no od čiarových to bol úplný amaterizmus."
HK Poprad - HK 36 Skalica 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Góly:
6. J. Brejčák (A. Lapšanský, Mlynarovič), 24. Škovira (Bartečko), 34. L. Nagy (Klouda, A. Kroták), 44. Lundberg (Bartečko, Škovira), 50. R. Suchý (Bartečko) - 18. Gula (Lušňák), 50. Mikušovič (J. Prokop, Jaborník)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: T. Višňovský (Skalica) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Korba, Tornay, 2874 divákov
Zostavy:
Poprad:
 Melicherčík - J. Kasík, R. Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Nádašdi, Kledrowetz, Kramár - Škovira, Lundberg, Bartečko - P. Svitana, Kmiť, A. Kroták - L. Nagy, Klouda, A. Lapšanský - Paločko, Mlynarovič, J. Brejčák
Skalica: Lakosil - M. Školiak, Gula, Magušin, Kloz, Kumstát, Jaborník, K. Grman, Gróf - Zálešák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, R. Jarolín, Šátek - Lušňák, Mikušovič, J. Prokop - Štepán, Filip Novák

ZVOLEN - KOŠICE 1:2 po samostatných nájazdoch
Vo Zvolene sa odohrával zaujímavý duel, v ktorom "každý chvíľku ťahal pílku". Kombinačnejší boli hostia, ktorí v úvode vyslali niekoľko striel na Škrečka. Do väčších šancí sa však dostávali domáci hokejisti, v 4. min Kovář zblízka nedotlačil puk za Hudáčka. V 8. min mohol ťažiť z nacvičenej akcie po vyhratom buly Barinka, ale ani on nedokázal prekonať z ľavej strany gólmana Košíc. V 13. min sa natlačil pred bránku hostí Juraško, ale nebol úspešný a o dve minúty neskôr po strele Záhorovského nestrelil gól z dorážky vo veľkej šanci Škoda. Košičania predviedli v závere prvej tretiny svoj typický tlak a presadila sa štvrtá formácia. Po prihrávke M. Baláža spoza bránky otvoril skóre pohotový Peter Huba - 0:1. V druhej tretine hrozili najprv nebezpečne hostia. V 26. min sa dostal pred bránku Zvolena Marcel Šterbák, ale domáceho gólmana neprekonal. V polovici zápasu vyšiel z trestnej lavice vylúčený košický hokejista Matúš Chovan, vedľa neho sa rútil na bránku Jenčík, a ak by sa neulakomil k strele, mohol sa azda stav meniť. Hostia o minútu na to pykali, po vyhratom buly Zuzina najprv Záhorovský pálil do hornej žŕdky, puk dosledoval Škoda, ktorý z dorážky nedal Hudáčkovi šancu - 1:1. Škoda mohol streliť v 37. min aj druhý gól, z dobrej pozície však mieril nepresne. Domácich mohli mrzieť počas dvoch tretín aj štyri nevyužité presilovky. Navyše, piatu nezužitkovali v úvode tretej tretiny. Zvolenčania mohli ísť do vedenia v 47. min, keď Michal Chovan z troch metrov úplne voľný neprekonal J. Hudáčka. Odohrával sa viac taktický boj a šancí ubúdalo. Za zmienku stojí pokus Michela Miklíka spoza súpera v 53. min, či o minútu neskôr Trochtova strela, keď puk skončil na ramene Hudáčka. V 58. min mohol misky váh na stranu Košíc prikloniť Vorel, ktorý vyskúšal Škrečka spomedzi kruhov. V predĺžení mali Košičania výhodu presilovky štyroch proti trom, ale gól z nej nevyťažili a rozhodovalo sa až v samostatných nájazdoch. V nich v tretej sérii skórovali L. Jurík a Marcel Haščák, rozhodnutie však prišlo až v ôsmej dvojici nájazdov, keď Škrečka prekonal Michel Miklík.
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Vstúpili sme do stretnutia nedobre, proti Košiciam musíme ísť s väčším nasadením. Na jednej i druhej strane sa dodržiavala disciplína, súpera sme prestrieľali, ale góly nám ťažko padajú. Remíza však bola spravodlivá. Musím kvitovať, že sme v predĺžení ubránili oslabenie. V trestných strieľaniach stačil jeden okamih, aby chytil v tretej sérii Košičanovi samostatný nájazd náš brankár a mali by sme ďalší bod. Keby sme hrali vonku, bod beriem, ale hrali sme doma a preto na mrzí, že sme ho nezískali."
Rostislav Čada (tréner Košíc): "Videli sme bojovné a takticky vedené stretnutie z oboch strán, preto padlo málo gólov. Zaujímavosťou bolo, že obe mužstvá mohli v riadnom hracom čase, v predlžení i penaltách o osude zápasu rozhodnúť, nakoniec sa to podarilo nám."
HKm Zvolen - HC Košice 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly:
 31. V. Škoda (Záhorovský, Zuzin) - 17. Huba (Marcel Baláž, Matúš Chovan), rozhodujúci sam. nájazd Michel Miklík.
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Brath, Milan Novák, 1315 divákov