Reprezentačný debut pre Takáča, doplní ho Gachulinec

Reprezentácia Slovenska sa počas novembrovej asociačnej prestávky predstaví na turnaji v nemeckom Krefelde.

Generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan a hlavný tréner Craig Ramsay oznámili 22 – člennú nomináciu na Nemecký pohár, ktorý sa v Krefelde uskutoční v dňoch 11. – 14. novembra 2021.  Na súpiske sa ocitli aj štyria debutanti, medzi nim aj útočník HC SLOVAN Samuel Takáč, tiež brankár Filip Belányi, obranca Dávid Mudrák a talentovaný útočník Filip Mešár.

Zastúpenie HC SLOVAN Bratislava v najcennejšom drese rozšíri v rámci prvej reprezentačnej prestávky v sezóne 2021/22  aj obranca Daniel Gachulinec. V realizačnom time zase fyzioterapeut nášho klubu Vladimír Čavojec.

Zraz reprezentácie je naplánovaný na pondelok 8. novembra v Bratislave. Po dvojdňovom tréningovom kempe odcestujú Slováci do nemeckého Krefeldu, kde od štvrtka do nedele absolvujú duely postupne proti Švajčiarsku, Olympijskému výberu Ruska a domácemu Nemecku

Nominácia SR na Nemecký pohár 2021

Brankári: Filip Belányi (HC 05 Banská Bystrica, štarty v reprezentácii: 0/góly: 0), Matej Tomek (HC Kometa Brno, 1/0)

Obrancovia: Martin Bučko (HC Motor České Budějovice/ČR, 12/1), Peter Čerešňák (HC Plzeň/ČR, 83/8), Daniel Gachulinec (HC Slovan Bratislava, 15/0), Michal Ivan (Bílí Tygři Liberec/ČR, 4/0), Samuel Kňažko (TPS Turku/Fín., 19/0), Patrik Koch (HC Vítkovice Ridera/ČR, 33/0), Dávid Mudrák (HK Dukla Ingema Michalovce, 0/0), Martin Vitaloš (HK Nitra, 3/0)