Modré Krídla nestačili na Dubnicu

Druhý tím Slovana podľahol Dubnici na vlastnom ľade 2:4.

Modré Krídla Slovan – TSS Group Spartak Dubnica 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Góly a asistencie: 10. Abaffy (Lepskii, Luža), 56. Kundrík – 19. Ondruš (Haščák, Dubeň), 24. Vaňo (Sojčík, Mikuš), 46. Cebák (Dubeň, Sojčík), 57. Ondruš (Cebák, Dubeň)

Modré Krídla Slovan: Noskovič (Beke) – Krakovský, Hauser, Verčík, Škultéty, Fatul, Luža – Klučiar, Uram, Danišovský – Jendek, Petráš, Ožvald – Petriska, Dej, Kundrík – Lepskii, Abaffy

TSS GROUP Spartak Dubnica: Gabriš (Kristín) – Mikuš, Martiška, Dubeň, Cebák, Urban, Trška, Miklovič, Janík – Haščák, Ďuriš, Tábi – Kopáč, Ondruš, Sojčík – Maniaček, Vaňo, Andrisík – Korbel, Dudáš

Rozhodca: Lesay – Haringa, Šefčík

Netradične už o 12:00 h nastúpil druhý tím Slovana na domácom ľade proti tímu Dubnice,  ktorá je aktuálne v tabuľke Tipos SHL na siedmej priečke. Naši hráči po piatich výhrach, naposledy prehrali v Skalici.

Tím Rudolfa Jendeka nastúpil v bráne s Richardom Noskovičom, z prvého tímu ho posilnil Peter Kundrík. Naši hráči začali dobre, v 10. minúte poslal mužstvo do vedenia Abaffy, ktorému prihrávala dvojica Lepskii, Luža. Modré Krídla sa však následne previnili troma faulami, pričom jeden z nich potrestal v početnej výhode Filip Ondruš.

Naopak začiatok druhej tretiny vyšiel lepšie hosťom, ktorí po zakončení Vaňa prvýkrát v zápase viedli a v 46. minúte odskočili našim hráčom po góle Cebáka na skóre 1:3. Modré Krídla ešte štyri minúty pred koncom skorigovali na 2:3, no pri záverečnej powerplay bez brankára uzavrel na konečných 2:4 Ondruš.

Rudolf Jendek: Výsledok dnešného zápasu je žiaľ pre nás sklamaním, nakoľko sme nedokázali premeniť naše šance. Doplatili sme na nedisciplinovanosť a časté vylúčenia. Proti kvalitnému súperovi sme striedali dobré pasáže so slabšimi a na obrat nám v závere, kvôli spomínaným oslabeniam nezostali sily. Musíme sa skrátka vrátiť znovu na zem k bojovným a zodpovedným výkonom, ktoré nás zdobili počas víťaznej série.