Juniori zdolali silného súpera, dorast schytal latu

Dorastenci nastúpili len so 4 obrancami

Extraliga juniorov, 23.kolo

HC Slovan Bratislava – HC Nitra 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)

HC Slovan Bratislava: Rybár - Ketner, Hronec, Záhradný, Červenka, Skurák, Luža -  Bobocký, Mráz, Kalináč, Sloboda, Gabaj, Homa, Klučiar, Podgórski, Kozák, Halaj, Klimčík

HC Nitra: Šimboch - Trávniček, Hrudík, Georgievský, Mrázik, Krivošík, Fančovič, Drgoň - Klobučník, Piačka, Bene, Hajdúch, Kukla, Matúš, Štumpf, Štefanka, Púchovský, Kuťka, Golas, Németh

Góly a asistencie: 0:1 Štumpf (Štefanka), 1:1 Mráz (Luža, Kozák) pres/1, 2:1 Sloboda (Kalináč, Luža) pres/1, 3:1 Bobocký (Kalináč, Luža), 3:2 Štumpf (Fančovič, Štefanka), 3:3 Klobučník, 4:3 Kalináč (Kozák, Homa)

Rozhodcovia: Jonák - Horínek, Tvrdoň

Vylúčení: 5/6

Využitie: 2/0

Oslabenia: 0/0

Josef Turek, tréner juniorov Slovan Bratislava:

Dnes sme podali dobrý výkon a vyhrali sme podľa môjho názoru zaslúžene. V závere sme to ale trochu zdramatizovali. Som rád, že sme si dokázali, že sme schopní poraziť mužstvo zo špičky tabuľky aj s piatimi dorastencami v zostave. Hrali sme na tri päťky, v závere aj na dve. Bol to zápas veľmi dobrý, ukázalo sa, že sme mali výkonnostne stúpajúcu tendenciu po reprezentačnej prestávke. Z ôsmich zápasov máme po nej šesť víťazných, jedenkrát predĺženie. Trochu sme sa ale chytili trochu neskoro aj z dôvodu toho, že bolo 14 nových hráčov v tíme. Teraz nám play off asi unikne, ale bojuje sa ešte o dve ostávajúce miesta a na tie by sme sa chceli určite dostať. Máme na to sa tam dostať a v závere sa rozhodne, akú kto bude mať akú momentálnu formu. Nie je to len o tých posledných zápasoch, zaváhali sme už skôr, či to bolo so Žilinou, ale aj s ďalšími.  Budeme makať ďalej, hráči spravili skutočne pokrok. Vyzdvihol by som Martina Kalináča, ktorému včera dali dole sádru, šiel rovno hrať a dnes rozhodol zápas. Práve takéto typy hľadáme do Slovanu. Dnes hral veľmi dobre aj Martin Sloboda a zachytal aj Patrik Rybár.

Extraliga dorastu, 23.kolo

MHK Dubnica - HC Slovan Bratislava 8:2 (2:1, 4:0, 2:1)

MHK Dubnica: Gibl - Dobiaš, Mikuš, Palovič, Kečkeš, Hochel, Satina - Rosandič, Trenčan, Kandráč, Uharček, Nemček, Švec, Gális, Tvrdoň, Štorcel,

HC Slovan: Baroš - Černák, Bačik, Gula, Vaňo, Petráš, Oktavec - Brodek, Mikšík, Kovačič, Môcik, Šalka, Zajíček, Budiak, Mlynčár, Šešlija, Miško

Góly a asistencie: 1:0 Rosandič (Nemček), 2:0 Rosandič (Nemček), 2:1 Kovačič (Brodek), 3:1 Trenčan (Rosandič, Nemček) pres/1,4:1 Gális (Uharček, Palovič) pres/1,5:1 Uharček (Rosandič, Nemček), 6:1 Trenčan (Rosandič), 7:1 Štorcel, 7:2 Budiak (27 Miroslav Černák), 8:2 Štorcel

(Tvrdoň)

Rozhodcovia: Konc D. - Brath, Valo

Vylúčení: 6/9

Využitie: 2/0

Oslabenia: 0/0

Divákov: 108

Jozef Pethö, tréner dorastu Slovan Bratislava:

Dnes sme nastúpil na zápas len so štyrmi obrancami a v kabíne sme si povedali, že im budeme maximálne pomáhať a budeme v prvom rade zodpovedne brániť. Chlapci si to však prezentovali po svojom. Všetci chceli hrať len dopredu, Dubnica potom využila naše individuálne chyby, ktré z toho vyplývali a darilo sa jej aj strelecky. Toto bol jeden z našich najslabších výkonov v tejto sezóne. Nechcem sa  vyhovárať, že nám chýbajú hráči, hrajú tí, čo sú zdraví , čo sú k dispozícii a čo môžu, ale za dnešný výkon sa musíme len hanbiť.

jk, pre hcslovan.sk pripravil webhokej24.sk, autor Alena Hofmanová a Peter Hofman, autor fotografie Andrej Žiak