Jozef Golonka vyhlásený Športovou legendou roku 2011

V rámci ceremoniálu vyhlasovania Športovca roka 2011 ocenili aj jednu z našich ikon.

Klub športových redaktorov pri Slovenskom syndikáte novinárov druhý raz po vlaňajšku - ocenenie vtedy udelil boxerovi Jánovi Zacharovi - vyhlásil športovú legendu: tentoraz cenu prevzal Jozef Golonka. Legendárny hokejista sa narodil 6. januára 1938 v Bratislave, je členom Siene slávy IIHF i Siene slávy slovenského hokeja.
V najvyššej československej súťaži odohral 330 zápasov a strelil 298 gólov, v reprezentácii absolvoval 134 stretnutí a dal 82 gólov.
Z MS (bol najproduktívnejším hráčom šampionátu v Tampere 1965) má štyri strieborné kovy a tri bronzové a z troch olympijských štartov si odniesol bronz z Innsbrucku 1964 a striebro z Grenoblu 1968.Podstatnú časť svojej kariéry prežil práve v našom Slovane, za klub začal hrávať už v čase, keď ešte niesol názov Sokol NV Bratislava.
Anketu Športovec roku 2011 zorganizoval tradične KŠR SSN, už piaty raz v spolupráci s agentúrou B&D a spoločnosťou OVB Allfinanz Slovensko.
V SMS ankete fanúšikov o najpopulárnejšieho športovca SR získal najviac hlasov Pavol Demitra. Ocenenie za zosnulého kapitána slovenskej hokejovej reprezentácie prebral jeho synovec Martin Jakúbek. 
Výsledky ankety OVB Športovec roka 2011:
JEDNOTLIVCI:
1. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 884 bodov
2. Zdeno Chára (ľadový hokej) 792
3. Peter Sagan (cestná cyklistika) 703
...
10. Ľubomír Višňovský (ľadový hokej) 214
KOLEKTÍVY:
1. volejbalisti Slovenska 254 bodov

Časopis Powerplay

05/2022:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Z poznámkového bloku video trénera HC SLOVAN Pavla Rybára
  • Predstavujeme útočníka s ruskými koreňmi Daniila Fominykha
  • Profil Juraja Valacha: Forma išla hore s novými príležitosťami
  • Letná hokejová lahôdka v Bratislave