HC SLOVAN ukončil spoluprácu s trénerom Milošom Říhom

Vedenie HC SLOVAN Bratislava sa po dnešnom mimoriadnom stretnutí rozhodlo predčasne ukončiť spoluprácu s hlavným trénerom Milošom Říhom.


Manažment klubu tak reaguje na doterajšie účinkovanie a celkový herný prejav mužstva od začiatku základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy. „Po viacerých interných rozhovoroch na úrovni hlavného akcionára klubu sme sa napokon po poslednom domácom zápase proti Torpedu Nižnij Novgorod rozhodli pre zmenu v realizačnom tíme. Herný prejav mužstva, ani dosiahnutý bodový zisk od začiatku aktuálneho ročníka KHL sa nestotožňujú s našimi predstavami. Veríme, že týmto rozhodnutím do kabíny prinesieme nový impulz, ktorý sa odzrkadlí už v najbližších dueloch,“ povedal generálny manažér klubu Patrik Ziman.„V tejto chvíli by som chcel za celý klub, ako aj za všetkých fanúšikov predovšetkým poďakovať Milošovi Říhovi za prácu, ktorú v našom klube odviedol. Miloš Říha sa zapísal do histórie Slovana ako jeden z jeho najúspešnejších trénerov. Nejde len o jeho pôsobenie pri mužstve v KHL a veľkú zásluhu na postupe Slovana do play off o Gagarinov pohár v sezóne 2015/16. V pamäti fanúšikov navždy zostanú aj oba slovenské majstrovské tituly z rokov 2002 a 2005, ako aj mimoriadne poctivá a oduševnená práca, ktorou sa v Slovane vždy vyznačoval,“ doplnil generálny manažér nášho klubu.Manažment HC SLOVAN Bratislava zároveň finalizuje rokovania ohľadom angažovania nového hlavného trénera. Ten by mal byť známy a hráčom, ako aj verejnosti predstavený v piatok pred dopoludňajším tréningom.Miloš Říha prišiel do Slovana ako hlavný tréner v lete 2015 a s mužstvom sa hneď vo svojej prvej sezóne dokázal prebojovať z náročnej Západnej konferencie z ôsmeho miesta do playoff, kde Slovan nestačil na CSKA Moskva. Vlani Říha dlho bojoval so zraneniami sužovaným kádrom o zopakovanie si účasti vo vyraďovačke. Napriek skvelému finišu po Novom roku sa mu to napokon nepodarilo.Pädesiatosemročný kormidelník viedol HC SLOVAN v KHL celkom v 142 súťažných zápasoch, vrátane štyroch duelov playoff  s bilanciou 66 výhier, 76 prehier, čo z neho robí najdlhšie pôsobiaceho kouča pri mužstve od vstupu do nadnárodnej súťaže.S Milošom Říhom sa okrem iného spájajú tiež úspechy klubu v slovenskej najvyššej súťaži. So Slovanom sa ako hlavný tréner radoval z dvoch majstrovských titulov: v sezóne 2001/02 a mimoriadne ceneného titulu počas lockoutu v NHL v sezóne 2004/05.HC SLOVAN Bratislava ďakuje Milošovi Říhovi za jeho prácu, ktorú počas viac ako dvoch rokov odviedol pre náš klub a želá mu veľa ďalších úspechov v pracovnom, ako aj súkromnom živote.

Časopis Powerplay

04/2023:

V najnovšom čísle POWERPLAY 04 sa dočítate:

  • Profil Andreja Goliana: Urastený obranca Slovanistom ďalšie dva roky
  • Predstavujeme Nikitu Scherbaka, najnovšiu posilu do útoku
  • Pamätné momenty: Hrdinstvo mužov s maskou
  • Belasá mládež pred vyvrcholením sezóny