Dorast predviedol diametrálne iný výkon, juniori prehrali

HC Slovan Bratislava – HK Trnava 5:6 sn

(0:3, 4:1, 1:1 - 0:0)

HC Slovan: Rybár - Mikuláštík, Hronec, Záhradný, Červenka, Luža, Skurák, Ketner - Surovka, Mráz, Kozák, Homa, Gabaj, Sloboda, Podgórski, Šalka, Dvonč, Halaj

HK Trnava: Bziňák - Pupák, Hano, Sýrny, Štěpánek, Kubica, Ryška, Jančovič - Lichanec, Gráčik, Granec, Žilinský, Melichár, Mikes, Szabó, Štefánik, Pista

Góly a asistencie: 0:1 Lichanec, 0:2 Žilinský (Melichár, Mikes), 0:3 Sýrny (Mikes, Žilinský) pres/1, 1:3 Sloboda (Ketner, Homa) pres/1, 2:3 Homa (Mráz, Surovka), 3:3 Sloboda (Luža, Surovka), 4:3 Gabaj (Homa,Mráz) pres/1, 4:4 Kubica, 5:4 Homa (Luža, Gabaj), 5:5 Szabó (Kubica, Mikes), 5:6 Mikes GWS

Rozhodcovia: Baluška - Bundil, Tvrdoň

Vylúčenia: 4/2

Presilovky: 2/1

Oslabenia: 0/0

Divákov: 121

Josef Turek, tréner juniorov Slovan Bratislava:

V dnešnom zápase nám chýbal Martin Kalináč, ktorého včera trafili na zápase s Ružinovom do členku a má to zlomené. Vzali  sme si Michala Šalku z dorastu na miesto centra. Začali sme v prvej tretine zle. Dnešný zápas nevyšiel Patrikovi Rybárovi, z prvých štyroch striel inkasoval dva góly a tak sme ho vystriedali. Nastúpil po troch minútach Marko Borároš, pre ktorého to bol vôbec prvý zápas v junioroch. Dostali sme gól potom z presilovej hry a bolo to už 0:3.  V druhej tretine sme sa neuveriteľne dostali do zápasu, keď sme otočili na 4:3. Celú tretinu sme hrali iba dve päťky. Na 4:4 sme dostali lacný gól z diaľky. Do poslednej časti sme šli s tým, aby sme ubránili výsledok a dali ešte nejaký ďalší gól, čo sa nám podarilo hneď na samom začiatku tretiny. Ondrej Homa dal na 5:4. Potom nám nezmyselne vylúčil rozhodca Homu na päť minút. Oslabenie sme prečkali, ale deväť sekúnd pred koncom došla individuálna chyba nášho útočníka a inkasovali sme vyrovnávajúci gól. Chcem poďakovať hráčom za výkon, tí, čo stretnutie dohrávali, nechali na ľade srdce za Slovan, čo ma veľmi teší. Ale bohužiaľ, nedávame ani najvyloženejšie šance. To je niečo, čo sa jednoducho nedá naučiť, to hráč v sebe má alebo nemá. Bruno Mráz nastrelil dve sekundy pred koncom predĺženia brvno. Takže dnes nám to jednoducho nebolo dopriate. Stále ešte žijeme, pretože Zvolen tiež prehral a máme dva body náskok pred ním, máme ale len jeden zápas a Zvolen má dva.

Extraliga dorastu, 22.kolo

HC Topoľčany - HC Slovan Bratislava 0:3

(0:0, 0:2, 0:1)

HC Topoľčany: Halo - Antalik, Chrkavý, Pätoprstý, Ondruška, Petrek, Hudec, Kohút, Belianský - Veselovský, Šimun, Hirkala, Trenčan, Vyletelka, Ondruš, Szalay, Paulovič, Belovič, Hrkotáč, Balla

HC Slovan Bratislava: Baroš - Černák, Omelka, Šilovič, Bačik, Gula, Vaňo - Brodek, Mikšík, Kovačič, Sabovčík, Mlynčár, Klučiar, Petráš, Oktavec, Budiak, Miško, Šešlija

Góly a asistencie: 0:1 Mlynčár (Klučiar, Miško), 0:2 Miško (Šešlija, Klučiar), 0:3 Kovačič (Brodek, Šilovič)

Rozhodcovia: Konc - Adamec, Danko

Vylúčenia: 2/6

Presilovky: 0/0

Divákov: 67

Jozef Pethö, tréner dorastu Slovan Bratislava:

Po včerajšku, kedy som hodnotil veľmi krátko a povedal som, že sa jednalo o náš najhorší výkon sezóny, dnes to bude hodnotenie iné. Dnes nastúpilo skutočne úplne iné mužstvo a musím pochváliť ozaj všetkých chalanov od brankára  po posledného útočníka. Chalani splnili všetko, čo sme si v kabíne pred zápasom povedali do bodky a hlavne ten zápas odmakali celých šesťdesiat minút. Vyhrali sme 3:0, ale súper sa nevzdával. Chlapci však splnili to, čo sme si predsavzali a som veľmi rád. Veľmi som spokojný aj s tým, ako pristúpili k dnešnému zápasu. Po včerajšom zápase som si nebol istý, ako to zvládneme, ale zvládli sme to na výbornú. Tešíme sa z víťazstva a ideme ďalej.

jk, pre hcslovan.sk pripravil webhokej24.sk, autori Peter Hofman a Alena Hofmanová, autor fotografie Michal Holub