Dôležité víťazstvo nad Čechovom!

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava po bojovnom výkone zdolali Viťaz Čechov 3:0 a čoraz viac sa tak priblížili postupu do play - off.

HC Slovan Bratislava - Viťaz Čechov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) 

Góly: 33. Kytnár (Mojžíš, J. Tabaček), 38. Vondrka (J. Tabaček, Mojžíš), 57. Svatoš (Bartovič) Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Selezňov (Viťaz) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov, Olenin - Birin, A. Medvedev (všetci Rus.), 10 055 divákov Zostavy: 
HC Slovan: Janus - Sersen, Sigalet, J. Tabaček, Mojžíš, Ďatelinka, Švarný - Miklík, Bližňák, Vondrka - Svatoš, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Kytnár, L. Hudáček - M. Daňo, Ölvecký, T. Mikúš - A. Šťastný 
Viťaz Čechov: Denisov - Chafizullin, Selezňov, Malevič, Golovkov, Fahey, Kudinov - Timkin, Baďukov, Belousov - A. Koroľov, Čisťakov, Podziňš - V. Kuľomin, Tichomirov, Sergejev - Dvurečenskij, Černov, Tatalin
 Prvú vážnejšiu šancu mali na konci 2. min hostia, štvrtá útočná formácia vnikla do pásma, no na prihrávku Černova nedočiahol Dvurečenskij. Na druhej strane pohrozil z brejku Michel Miklík, ale s jeho pokusom spoza obrancu si poradil Denisov. V 7. min mal šancu opäť Dvurečenskij, tentoraz jeho strelu zlikvidoval Janus. Pred gólmanom Denisovom rovnakou mincou kontroval Daňo a vzápätí aj Svatoš. V 14. min nepochodil Ölvecký a o dve minúty neskôr ani Bližňák či Tabaček. Tesne pred prvou sirénou neuspela nová posila v našom kádri Slovana Juraj Mikúš. V druhej časti mali miernu prevahu naši hokejisti, ktorí boli strelecky aktívnejší a dali dva góly. Denisov si najprv poradil so šancami Mojžíša aj Svatoša, Miklík trafil hornú žŕdku. Neskôr neuspeli ani Kytnár a J. Mikúš. Skóre otvoril v presilovej hre v 33. min Mojžíš, ktorý presnou strelou modrej čiary prekonal Denisovi. Druhý gól pridali Slovanisti v 38. min. Tabaček vysunul na ľavé krídlo Mojžíša a jeho prihrávku zužitkoval Vondrka - 2:0. Skorigovať mohol v 45. min Koroľov, ale vynikajúci Janus si poradil aj s touto situáciou. Na nášho gólmana nevyzrel ani Baďukov a po ňom neskóroval v brejku opäť Koroľov. Ten istý hráč hostí neuspel ani v 50. min. V 57. min dal svojim premiérovým gólom v drese Slovanu Marek Svatoš, ktorému nezištne prihral Milan Bartovič.<//embed><//embed>Hlasy: 
Rostislav Čada (tréner Slovana): "Vedeli sme, že nás čaká dôležitý duel. Začali sme opatrne a miestami až kŕčovito. Postupne sme zvyšovali aktivitu a pomohli nám dva góly v druhej časti. V poslednej tretine sme urobili dve veľké chyby v strednom pásme, ale podržal nás gólman Janus." 
Jurij Leonov (tréner Čechova): "Bol to veľmi dobrý zápas, ktorý mal dostatočnú rýchlosť. Hra sa mi páčila, mala potrebný spád. Je veľmi ťažké zvíťaziť, keď nedáme ani gól."

Časopis Powerplay

02/2022:

V najnovšom čísle POWERPLAY 02 sa dočítate:

  • Andrej Podkonický o návrate do Slovana: Ponuka, ktorá sa neodmieta
  • Profil Andrewa Yogana: Po boku Taylora Halla mal nakročené do NHL
  • Patrik Maier: Slovan mám v srdci odmalička
  • Nová hymna od Hexu: "Keď Ceco zavesil povestný banán."