Nové hokejky pre mládež

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) zabezpečil pre mládežnícke kategórie všetkých hokejových klubov na Slovensku distribúciu nových hokejok.

V týchto dňoch priebeha prerozdelenie jednotlivých hokejok do klubov na základe presne stanoveného kľúča. Počet hokejok sa určuje podľa počtu družstiev klubov, ktorým bola udelená licencia na sezónu 2022/23 pre účasť v nasledových súťažiach:

• extraliga juniorov (10 klubov po 100 hokejok)
  • extraliga dorastu (14 klubov po 80 hokejok)
  • 1. liga juniorov (12 klubov po 60 hokejok)
  • 1. liga dorastu (22 klubov po 60 hokejok)
  • liga starších žiakov AA (32 klubov po 40 hokejok)

Nové hokejky dostanú aj kluby pôsobiace vo vybraných súťažiach, a to Tipos SHL (talentovaní športovci do 23 rokov), univerzitné tímy zaregistrované pod SZĽH a ženské tímy (talentované športovkyne do 23 rokov).

Cieľom projektu Kľúč na prerozdelenie hokejok je zabezpečiť mladým hokejistom kvalitnejší tréningový a zápasový proces. Projekt zároveň šetrí náklady klubov, ale aj rodičov mladých hráčov.

Kľúč na prerozdelenie hokejok