Na súpiske Slovana zatiaľ 26 hráčov

Aktuálna podoba súpisky A mužstva HC SLOVAN Bratislava obsahuje 3 brankárov, 9 obrancov a 14 útočníkov.

Zatiaľ čo v defenzívnych radoch sa už zmeny do začiatku nového ročníka extraligy neočakávajú, do útoku by ešte v priebehu leta mohli pribudnúť posily. Voľné je aj jedno miesto pre hráča s iným, ako slovenským pasom. Aj v novej sezóne môže do zápasu nastúpiť max. 7 zahraničných hráčov. Slovan ich má zatiaľ na súpiske šiestich - jedného Kazacha, jedného Lotyša, dvoch Američanov a dvoch Kanaďanov.

Hráči, ako aj realizačný tím majú počas nasledujúcich dvoch týždňov poslednú možnosť odbehnúť si na dovolenku alebo len tak stráviť chvíle bez hokeja. Od pondelka 22. júla už začína hlavná fáza letnej prípravy. Slovan sa bude pripravovať  v domácich podmienkach Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Celkom odohrá v príprave 10 zápasov, z toho 9 s českými extraligistami. Generálkou na extraligu, ktorá by sa mala začať úvodným kolom v piatok 20. septembra, bude domáci duel s tradičným rivalom HC Košice (13.9.). Okrem oceliarov uvidíme v Bratislave počas leta aj Kometu Brno (8.8.), HC Olomouc (13.8.), Mountfield Hradec Králové (22.8.) a HC Vítkovice Ridera (3.9.).

Z 26 hráčov na súpiske A mužstva je 20 Slovákov. Priemerná výška mužstva je 186 cm a hmožnosť 87 kg. Najvyšším hráčom je mladý útočník Pavol Štetka so 197 cm. Najťažším hráčom by mal byť obranca Ladislav Romančík s 97 kg, aspoň podľa údajov zverejnených na špecializovanom hokejovom portále eliteprospects.com. Priemerný vek mužstva je 26,3 rokov. Najmladšími hráčmi je trojica ročníka 2005 Kukumberg, Masnica, Královič. Najstarším hráčom je 38-ročný kapitán Michal Sersen.

Hráči na aktuálnej súpiske odohrali spolu vyše dvetisíc súťažných zápasov v sledovaných ligách a turnajoch, vrátane napr. 85 zápasov na majstrovstvách sveta, pričom na tomto fóre má najviac štartov Michal Sersen (37), nasledovaný kazašským reprezentantom Andrejom Šutovom (20) a Samuelom Takáčom (8 zápasov). V českej najvyššej súťaži najdlhšie účinkoval Miroslav Preisinger (165 zápasov), Denis Godla (150) a Branislav Kubka (132). V KHL má najviac zápasov na svojom konte podľa očakávania Michal Sersen (354 zápasov), za ním nasleduje obranca Patrik Bačik so 138 zápasmi. Skúsenosti z 355 zápasov v druhej najrešpektovanejšej zámorskej súťaže AHL prinesie do tímu nová akvizícia obranca Sena Acolatse. Jediným hráčom aktuálneho Slovana, ktorý si zahral na zimnom olympijskom turnaji, je Samuel Takáč. Svoju účasť v Pekingu 2022 pretavil do zisku historickej bronzovej medaily.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar