Na pozíciu centra prichádza Mitchell Hoelscher

HC SLOVAN Bratislava získal do útoku 24-ročného kanadského stredného útočníka Mitchella Hoelschera, ktorý naposledy pôsobil v zámorskej ECHL v tíme Orlando Solar Bears.

Foto: © 2023 Gary Bassing/OSB

Mitchell Hoelscher (nar. 27. januára 2000, Waterloo, Ontario, Kanada, výška 183 cm, hmotnosť 80 kg) vstúpil do veľkého hokeja v juniorskej Ontario Hockey League (OHL) v tíme Ottawa 67's, za ktorý odohral necelé štyri sezóny medzi rokmi 2017 až 2020. V 226 zápasoch zaznamenal celkom 161 bodov za 63 gólov a 98 asistencií.

V NHL drafte v roku 2018 si ho z celkového 172. miesta v 6. kole vybral tím New Jersey Devils, avšak šancu hrať profesionálny hokej mu dal od sezóny 2020/21 farmársky tím Ottawy Belleville Senators. Po dvoch rokoch sa sťahoval do iného tímu AHL Springfield Thunderbirds a striedavo nastupoval aj za mužstvá pôsobiace v nižšej East Coast Hockey League (ECHL) Indy Fuel a naposledy Orlando Solar Bears. 

Po štyroch profesionálnych sezónach má 24-ročný stredný úočník na svojom konte 89 zápasov v AHL s bilanciou 9 gólov a 14 asistencií a k tomu 92 zápasov v ECHL, v ktorých zaznamenal 35 gólov a 57 asistencií, čiže presne jeden bod na zápas.

Prelomovou bola pre Mitcha najmä vlaňajšia sezóna, keď za Orlando bodoval 51-krát v 57 zápasoch. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo ho v januári tohto roku nominovali do exhibičného 2024 Warrior/ECHL All-Star Classic zápasu medzi najlepších hráčov ligy. Sezónu zakončil ako tretí najproduktívnejší hráč svojho tímu.

V Slovane by Mitch Hoelscher mal zaujať pozíciu stredného útočníka v jednej z prvých dvoch formácií. 

"Mitch je kreatívny stredný útočník s veľmi dobrým zakončením. Má výborné osobné štatistiky na vhadzovaniach. Je v optimálnom hokejovom veku a má obrovskú chuť ukázať sa a presadiť na európskom ľade. V Slovane mu doprajeme dostatočný icetime, pričom s ním rátame v prvých dvoch útokoch," opísal novú akvizíciu Slovana športový riaditeľ Rostislav Dočekal.

Mitch Hoelscher sa k Slovanu pripojí v závere mesiaca na začiatku spoločnej letnej prípravy a podľa vlastných slov sa už nevie dočkať príchodu novej sezóny.

"Som skutočne nadšený z príležitosti hrať za HC SLOVAN Bratislava. Už sa nemôžem dočkať začiatku sezóny a stretnutia s vernými fanúšikmi, o ktorých som počul len to najlepšie. Hokejový Slovan mi viacerí ľudia opísali ako prvotriednu organizáciu. Aj preto dúfam, že jej v ďalšej sezóne prinesieme veľa radosti a úspechov," povedal Mitch Hoelscher.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar