Modré krídla si postrážili víťazstvo v tretej tretine

Modré krídla Slovan nedopustili prekvapenie na svoj úkor a proti zlepšujúcej sa reprezentačnej osemnástke potvrdili trojbodové víťazstvo v tretej tretine.

Modré krídla Slovan – JOJ ŠPORT Slovensko 18 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 39. Ožvald (R. Petráš, Klučiar), 43. R. Petráš (Mamonov, Demo), 47. L. Lipiansky (Dej, Fetkovič), 53. Fetkovič (L. Lipiansky, Dej) – 57. Rohaľ (T. Pobežal, Maruna).
Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 35:25, rozhodovali: Mĺkvy, Valachovič – Ščurka, Šefčík, 125 divákov.

Zostava Modré krídla Slovan: Marossy - Demo, Žabka, Krakovský, Bohunický, Beňo, Myšiak - Dej, Lipiansky, Fetkovič - Klučiar, Polák, Kukumberg - Ožvald, Bezák, M. Matoušek - Mamonov, R. Petráš. Tréner: J. Lipiansky.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: S. Urban – Sakmár, Pišoja, Královič, Beluško, S. Kupec, Šlank, Ďurina, Petras – Sobotka, Párička, Masnica – Ridzoň, T. Pobežal, Maruna – T. Varga, S. Gron ml., Rohaľ – M. Liška, Jobek, Liščinský. Tréner T. Tartaľ.

Tím projektu centralizovanej prípravy reprezentácie do 18 rokov uchmatol v posledných zápasoch body zopár favoritom a s rovnakým úmyslom prišiel aj do hlavného mesta. Svoju dobru formu, ktorá by mala vygradovať na majstrovstvách sveta tejto kategórie potvrdzoval aj v prvej tretine, v ktorej bol dokonca strelecky aktívnejší.

Aj v druhej časti hry sa hral útočný hokej, avšak prvý gól zápasu padol až v 39. minúte, keď zaváhanie reprezentačných mladíkov v rozohrávke využil Antonio Ožvald, ktorý namieril presne do pravého horného rohu bránky. Domácim krídlam otvárací zásah pomohol a v tretej tretine pridali ďalšie tri góly. V rozmedzí desiatich minút postupne skórovali Richard Petráš, Lukáš Lipiansky a Ľubomír Fetkovič z presilovky. Mladí reprezentanti sa v závere dočkali aspoň čestného zápisu. Chybu domácich potrestal Kamil Rohaľ, ktorému poslal presnú prihrávku pred odkrytú bránku Tomáš Pobežal.

Osemnástka odohrá v priebehu aktuálneho týždňa ešte dva zápasy v rámci TIPOS SHL. V utorok sa presunie z Bratislavy do Trnavy a vo štvrtok vycestuje do Dubnice. Aj Modré krídla Slovan pokračujú v nabitom programe. Už v stredu na domácom ľade privítajú Levice a v piatok odohrajú dôležitý zápas s priamym konkurentom o postup do štvrťfinále play off TSS Group Spartak Dubnica n./Váhom.