Modré krídla proti Dubnici bez bodu a bez gólu

Modré krídla Slovan podľahli vo 4. kola Tipos SHL na domácom ľade Spartaku Dubnica 0:2, keď si vylámali zuby na hosťujúcom brankárovi Ovečkovi.

Vyrovnané stretnutie rozhodol niekoľkominútový úsek v prostrednej časti zápasu, keď dali hostia oba góly. Skóre otvoril v 26. min. Korbel, o necelých 6 minút stanovil jeho konečnú podobu presilovkovým gólom Ondruš pri vylúčení obrancu Dema za krosček. Demo mal ešte.v prvej tretine najväčšiu šancu domácich, v 6. min strelou od modrej čiary opečiatkoval tyčku Ovečkovej bránky. Vzápätí neuspel v nájazde na Baroša Korbel, ktorý si to však vynahradil v druhej tretine víťazným gólom hostí.

Zápas mal úplne odlišný priebeh, ako duel oboch súperov pred necelými tromi týždňami v Slovenskom pohári, v ktorom Modré krídla zvíťazili vysoko 8:4. Zdá sa, že strelecký prach im zvlhol, v dnešnom zápase sa im nepodarilo dobre chytajúceho brankára Ovečku prekonať ani raz, aj napriek tomu, že s výnimkou Bezáka, ktorého povolali tréneri A mužstva na zápas ligy majstrov, hrali inak v útoku v najsilnejšom zložení.

V ďalšom kole sa Modré krídla Slovan predstavia v susednej Trnave, kým Dubnica pokračuje kvôli prebiehajúcej rekonštrukcii vlastného štadióna po klziskách súperov, tentoraz v Žiari nad Hronom.

Modré krídla Slovan – TSS Group Spartak Dubnica 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly: 26. Korbel (Haščák), 32. Ondruš (Huhtela, Géci). Rozhodovali: Adamec, Bachúrik – Šefčík, Hercog; strely: 23:23; vylúčení: 2:2; presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 132 divákov.

Modré krídla Slovan: Noskovič – Demo, Žabka, Myšiak, Krakovský, Škultéty, Volkov – Fetkovič, Dej, Klučiar – Ožvald, Lipiansky, Petriska – Matoušek, Preisinger, Kukumberg – Trubač, Petráš, Bubica

TSS Group Spartak Dubnica: Ovečka – Urban, Trška, Mikuš, Putala, Janík, Chatrnúch, Hruška – Kristín, Ďuriš, Beták – Mikula, Ondruš, Škvarek – Géci, Huhtela, Tábi – Lunter, Haščák, Korbel