Modré krídla odohrali posledný zápas sezóny

Modré krídla nesupeli vo štvrtom zápase Playoff proti žiline najtesnejšie 0:1.

Modré krídla Slovan – VLCI Žilina 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Góly: 22. Šmída (Tibenský). Rozhodovali: Rojík, Bachúrik – Rehák, Staššák – Jonák, strely: 27:38, vylúčení: 7:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 155 divákov

Modré krídla: Hlavaj – Žabka, Fatul, Beňo, Krakovský, Hauser, Kotzman, Funtek, Parobek – Klučiar, Uram, Danišovský – Gašpar, Lukošik, Chalupa – Škvarek, Bezák, Fominych – Petriska, Petráš, Lepskij

Žilina: Škorvánek – Jansons, Petran, Hřebíček, Drtina, Sloboda, Šidlík, Rehák, Nahálka – Macek, Halama, Š. Petráš – Vybiral, Šmída, Tibenský – Cíger, Markovič, Koyš – Jakubík, Linet, Skladaný

Mužstvo spod Dubňa vyhralo všetky tri predchádzajúce stretnutia v sérii a bratislavskí mladíci tak do štvrtého duelu nastupovali s povinnosťou zvíťaziť. Úvodné dejstvo prinieslo hokejistom Žiliny hneď trikrát možnosť početnej výhody, ani jednu z nich však „vlci“ nedokázali využiť a do šatní sa tak odchádzalo bez gólového zápisu. Zatiaľ čo presilové hry hráčom Žiliny ovocie v podobe gólu nepriniesli, v druhej minúte prostredného dejstva sa paradoxne dokázali presadiť v oslabení. V ďalšom priebehu prostrednej tretiny vyslali „vlci“ na bránku súpera ešte ďalších 16 streleckých pokusov, no za chrbát brankára Adama Hlavaja si nenašla cestu ani jedna z nich. Domáci gólman si skvelú fazónu preniesol aj do záverečného dejstva, v ktorom do poslednej sekundy živil nádej na vyrovnanie tímu z hlavného mesta. Presný zásah hráčov Modrých krídel však neprišiel ani počas presilovej hry v záverečnej polminúte a „vlci“ sa tak vďaka čistému kontu Stanislava Škorvánka stali prvým semifinalistom aktuálneho ročníka. Modré krídla sa určite nemajú za čo hanbiť.