Modré krídla cestujú na ľad nováčika do Rimavskej Soboty

Ďalším súperom Modrých krídiel Slovan v prebiehajúcej sezóne Tipos SHL bude nováčik z Rimavskej Soboty. Zápas 18. kola Tipos Slovenskej hokejovej ligy sa hrá v stredu o 18:00 h na zimnom štadióne v Rimavskej Sobote.

Víťaz uplynulého ročníka Druhej slovenskej ligy zaznamenal na úvod sezóny niekoľko pozoruhodných výsledkov, z ktorých vyniká najmä výhra nad vtedy vedúcim Prešovom 5:4. Za zmienku stojí aj triumf na ľade tradičného účastníka Tipos SHL HK Skalica 5:2. Z posledných piatich zápasov však "Havrani" zvíťazili iba raz, a to práve v ostatnom zápase nad slovenskou osemnástkou (7:3). S Prešovom a AquaCity Pikes však podľahli až po predĺžení a teda aj z týchto zápasov brali aspoň po bode. Celkove ich majú po 18 odohraných zápasoch 21, čo stačí na 10. miesto v tabuľke. Mužstvo z Gemera zrejme čaká boj o záchranu v druhej najvyššej súťaži, čo je hlavný cieľ tímu trénera Vladimíra Klingu už od začiatku súťaže.

Najproduktívnejšími hráčmi Rimavskej Soboty sú 19-bodoví Martin Ďaloga a Jurij Nazarov. Bodmi prispievajú aj ďalší dvaja legionári Michail Šabanov a Vladislav Solomončak. Tím dirigujú z obrany dvaja mega skúsení bekovia Martin Lenďák a Peter Ordzovenský. V bránke dostáva najviac príležitostí ďalší skúsený hráč s extraligovou minulosťou Adam Nagy. Doma vyťažili "Havrani" zo 7 zápasov 9 bodov, v tomto ohľade sú o čosi úspešnejší paradoxne na klziskách súperov, odkiaľ majú 12 bodov.

Modré krídla Slovan sa na zápas dobre naladili domácim triumfom nad Dubnicou v zápase, v ktorom neboli favoriti. Tým si nateraz upevnili postavenie v prvej šestke tabuľky, kde sa držia prakticky od začiatku súťaže. Mužstvu veľmi neprospela reprezentačná novembrová prestávka, tréneri Lipiansky a Slovák prakticky nemali s kým trénovať, keďže množstvo hráčov bolo buď v reprezentačných mládežníckych výberoch alebo trénovalo s áčkom. Teraz je už tím ako tak opäť pohromade a navyše mu z áčka pomáhajú členovia širšej extraligovej súpisky Jasenec, Fetkovič a Samuel Petráš.