Modré krídla Aquacity Pikes

Modré krídla Slovan si proti popradskej farme schuti zastrieľali a dosiahli najvyššie víťazstvo v doterajšom priebehu sezóny.

Modré krídla Slovan vs AquaCity Pikes 7:1 (3:0, 3:0, 1:1

Góly: 9. Lukošik, 10. R. Petráš, 20. Fetkovič, 25. Hajnik, 26. Hauser, 33. Klučiar, 49. Ožvald - 51. Sokoli.
Vylúčenia 4:2, Presilovky 1:1, Oslabenia 0:0. Diváci: 160.

Rozhodcovia: Vido, Čahoj

Modré krídla Slovan: Gadžijev (Andrisík) - Volkov, Marcinko, Ličko, Demo, Myšiak, Hauser - Dudáš, R. Petráš, Hajnik - Ožvald, Mamonov, Klučiar - Lukošik, Fetkovič, Jasenec - Včelka, Trubač, Olos.
Hlavný tréner: Ján Lipiansky

AquaCity Pikes: Valluš (Hurčík) - Konrád, Lavička, Nahalka, Petran, Hodorovič, Novák - Przygodzki, Svitana, Sokoli - Bodnár, Paločko, Nauš - Pohl, Králik, Kylnar - Dlugoš, Krasnožon, Stanček.
Hlavný tréner: Dušan Brincko

Prvá tretina patrila jednoznačne domácim krídlam. Mali dobrý pohyb, vďaka ktorému sa rýchlo dokázali dostávať do obranného pásma popradských šťúk. V 7. min. ešte Marcinkova strela od modrej zazvonila na hornej žŕdke Vallušovej bránky, ale v 9. min. zakončil pekný útok tretej formácie Adam Lukošik krásnym bekhendom pod hornú žŕdku a už o minútu neskôr vyrazenú strelu Volkova šikovne upratal Richard Petráš po druhý raz do Vallušovej bránky. Potom krídla prežili presilovku hostí za príliš veľa hráčov na ľade. V jej závere fauloval Bodnár R. Petráša a dostal vyšší osobný trest. Na začiatku 20. min. využil presilovku nádhernou strelou spomedzi kruhov Ľubomír Fetkovič.

Obraz hry sa príliš nezmenil ani v druhej tretine. Domáci boli rýchlejší, kombinačnejší a aj strelecky pohotovejší. Opäť strelili dva zlepené góly. Najprv Hauserovu strelu, ktorá sa odrazila od zadného mantinelu umiestnil za Vallušov chrbát Hajnik, čím vyhral brankára šťúk z bránky. Už o 38 sekúnd inkasoval aj jeho náhradník Hurčík, ktorému od modrej poslal svoju navštívenku William Hauser. V polovici zápasu mohlo byť už 6:0, ale Dudáš nepremenil trestné strieľanie. Čo sa nepodarilo jemu, zariadil pohotovou strelou kapitán Dušan Klučiar. Hostia vyslali v tomto dejstve na Gadžijeva iba 5 striel.

Tretia tretina sa už len dohrávala. Hostia sa sympaticky snažili skorigovať nepriaznivý stav a boli v tejto časti aktívnejší, k čomu im dopomohli aj dve presilovky. V tej druhej zaznamenal čestný úspech Sokoli, ktorý Gadžijevovi prekazil ďalší shut-out. Ešte predtým však zvyšoval na 7:0 Ožvald, ktorého pred bránkou ideálne našiel Klučiar.

V najbližšom zápase hrajú Modré krídla Slovan opäť doma, na svojom ľade privítajú Prešov.

Hlasy trénerov:

Ján Lipianský, Modré krídla Slovan: Dnes nám to tam napadalo. Najmä prvé dve tretiny sme hrali veľmi koncentrovane, kedy sme hrali náš hokej. Mali sme aj viac šťastia v zakončení. Obrancovia častejšie strieľali od modrej čiary. Tretia tretina sa už viacmenej iba dohrávala. Som veľmi rád, že chlapci podali takýto výkon, aj napriek zložitému zdravotnému stavu, v akom sa v posledných týždňoch nachádzame. Do ďalšej asociačnej prestávky máme pred sebou ešte tri zápasy. Chceme sa na ne koncentrovať, aby sme v nich uhrali čo najlepšie výsledky.

Dušan Brincko, AquaCity Pikes: Dnes žiaľ akoby za nás nastúpilo úplne iné mužstvo ako naposledy proti Prešovu. Rozhodla prvá tretina, v ktorej sme dostali tri góly. Neviem si to vysvetliť, ale každý piatok z našej strany je to akési iné. Musíme si to zanalyzovať. Slovan dobre korčuľoval, je to mladé mužstvo. My sme ich nedokázali dostať pod tlak. Keď už súper vyhrával o štyri-päť gólov, hralo sa im ľahšie, aj sa im niektoré puky správne poodrážali. Nenašli sme silu ani energiu, aby sme dali jeden-dva góly. Oni to hrali dobre v obrannej tretine, my len po rohoch a tam sa zápasy nevyhrávajú.