Michal Sersen v Slovane aj v novej sezóne

Dlhoročný kapitán HC SLOVAN Bratislava Michal Sersen sa dohodol na predĺžení spolupráce na ďalšiu sezónu.

Michal Sersen (nar. 28.12. 1985, Gelnica) debutoval v Slovane v sezóne 2002/03 ako sedemnásťročný. Celkom odohral v klube 17 sezón, z toho 7 v nadnárodnej KHL. V posledných šiestich sezónach bol stabilným kapitánom mužstva. Získal 5 majstrovských titulov, z toho štyri v Slovane. V roku 2012 bol členom reprezentačného výberu Slovenska, ktorý na MS v Helsinkách vybojoval titul vicemajstra sveta a strieborné medaily. Doteraz odohral za Slovan rovných 800 súťažných zápasov, ten nateraz posledný práve vo štvrtom štvrťfinále playoff doma proti Košiciam. V tomto ukazovateli je ťažko prekonateľným historickým klubovým rekordérom. 

Prítomnosť Michala Sersena na ľade, ako aj v kabíne Slovana vyzdvihol hlavný tréner Peter Oremus.

"V hokeji sa pohybujem už dlhú dobu a mal som tú možnosť spolupracovať s výbornými hráčmi a chlapcami,  ale takého kapitána akým je Mišo Sersen, som nezažil, a to po organizačnej aj výkonnostnej stránke. Michal stelesňuje v Slovane istú klubovú kultúru, ale aj potrebný zmysel pre tímovú prácu a disciplínu. Jeho prínos mužstvu vlani bol obdivuhodný, ak zoberieme do úvahy zranenie, z ktorého sa vracal. Jeho návrat do tímu bol jedným z hlavných momentov, prečo sa nám v druhej polovici vlaňajšej sezóny podarilo napredovať."

Michal Sersen nastúpil v uplynulom ročníku do 36 zápasov z celkového počtu 54. Zvyšných 18 zápasov musel nútene vynechať kvôli operácii pruhu. Zaznamenal 12 bodov za 4 góly a 8 prihrávok a aj napriek nevydarenej klubovej sezóne mal na konte štyri plusové body. Celkom počas 12 sezón v najvyššej slovenskej súťaži získal 151 bodov, ďalších 99 bodov pridal v KHL. Sersen sa zúčastnil na šiestich majstrovstvách sveta - naposledy v roku 2017 - a jeho reprezentačná kariéra sa zastavila na čísle 37 zápasov v najcennejšom drese.

"Hokej ma stále baví. Verím, že aj v novej sezóne sa mi budú vyhýbať zranenia, aby som mohol mužstvu pomôcť čo najviac. Minulá sezóna sa pre nás skončila neúspechom, avšak v novom ročníku by sme rozhodne chceli nadviazať na jej druhú polovicu, v ktorej sme sa zomkli a pozdvihli naše výkony. Fanúšikovia a aj klub samotný si zaslúži po dvoch rokoch opäť úspešnú sezónu. Teším sa, že budem môcť byť opäť toho súčasťou," povedal na margo predĺženia spolupráce Michal Sersen.

Po návrate z dovolenky sa náš kapitán zapojí do letnej prípravy už na svoju 18. sezónu v belasom drese.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar