Michal Macho: Chlapci boli lepší ako ich rovesníci zo zahraničia

Po úspešnom počínaní našich ôsmakov sa turnaja vo Švédsku zúčastnili aj kadeti.

Pred dvomi týždňami sa turnaja zúčastnili ôsmaci tímu HC SLOVAN Bratislava. Na jednom z najväčších európskych turnajov tejto vekovej kategórie Sweden Hockey Trophy, ktorý sa koná už od roku 2003, zanechali výborný dojem. Cez víkend sa turnaja zúčastnili aj naši kadeti a opäť predviedli v škandinávskej krajine výborný výkon. Po návrate do Bratislavy sme vyspovedali hlavného trénera katedov HC SLOVAN Bratislava Michala Macha.

Ako sa Vám páčila celková organizácia turnaja?

„Zhodnotil by som to ako veľmi vydarený turnaj, či už po hokejovej, ale aj organizačnej stránky. Na turnaji bolo veľmi kvalitné obsadenie zahraničných tímov. Ukazovala to aj konečná tabuľka, v ktorej bolo deväť mužstiev v rozmedzí štyroch bodov. Samozrejme bolo o nás aj veľmi dobre postarané.“

Dá sa porovnať kvalita slovenských tímov a tímov, s ktorými ste sa stretli na turnaji?

„Švédske mužstvá, s ktorými sme odohrali zápasy, celý zápas výborne korčuľovali. Zápasy sa odohrávali vo vysokom tempe, ani na chvíľu hra nezastala. Musím našich chlapcov pochváliť, že dokázali so súpermi vydržať. Ani jeden tím na turnaji nás korčuliarsky tzv. neprehral.“

Ako by ste zhodnotili výkony našich hráčov?

„Na turnaji sme odohrali sedem zápasov. V štyroch sme zvíťazili, jeden remizovali a dva prehrali. Prvý zápas sme hrali večer s AIK Stokholm po celodennej ceste. Chlapci v ňom boli trošku unavení a nepodarilo sa nám zvíťaziť. Na druhý deň sme odohrali podľa mňa najlepši zápas na turnaji proti Sodertälje SK (SWE), ktorý sme však prehrali po nájazdoch. Zápas však spĺňal moje predstavy ako by sme mali hrať. Vytvorili sme si množstvo šancí a chlapci zistili, že vedia byť lepší ako ich súperi zo Švédska. V štvrtom zápase na turnaji proti Viggbyholms sa zranil náš produktívny útočník Adam Saloň, navyše sme nastúpili bez niektorých ďalších chlapcov. Bol to náš jediný nešťastný zápas na turnaji. Z hladiska výkonov musím našich chlapcov pochváliť. Nebolo mužstvo, proti ktorému sme nemali šancu na víťazstvo. Keď sme prehrali, tak len tým najtesnejším rozdielom. Po hernej stránke hrali chlapci výborne. Nemôžem nespomenúť, keď porovnám výkony v zápasoch, tak vo viacerých prípadoch naši chlapci predčili ich švédskych rovesníkov.“

Čo ďalšie čaká našich kadetov?

„Postúpili sme na Majstrovstvá Slovenska kadetov v Ružomberku, ktoré sa odohrajú tento víkend (22. apríla - 24. apríla 2022). Stretneme sa tam s trojicou Poprad, Banská Bystrica a Nitra. Mrzí ma strata nášho útočníka Adama Saloňa, ktorý sa kvôli spomínanému zraneniu na MS nezúčastní. Chlapci však majú svoj cieľ.“

Kadeti na MS v Ružomberku

PIATOK 22. APRÍLA