Liam Pecararo zostáva belasý

HC SLOVAN Bratislava sa dohodol s americkým útočníkom Liamom Pecararom na predĺžení spolupráce aj na ďalšiu sezónu 2024/25.

28-ročný miláčik tribún Liam Pecararo tak nastúpi už na svoju tretiu sezónu v belasom drese. V tej minulej odohral 56 duelov, aj v rámci play-off, v ktorých zaznamenal 53 bodov (18+35). V sezóne 2022/23 zažil so Slovanom aj účinkovanie v Lige majstrov, kde odohral 6 duelov. V Lige majstrov strelil jeden gól a na druhom sa podieľal asistenciou. V bratislavskom tíme stihol nastúpiť na viac ako 100 súťažných zápasov, jeho celková bilancia je 45 gólov a 63 asistencií.

"Magic Peca", ako ho zvyknú nazývať fanúšikovia belasých, je rodák zo štátu Massachusetts na východnom pobreží USA a má za sebou niekoľko bodovo bohatých sezón v zámorskej ECHL - East Coast Hockey League. Zaznamenal aj niekoľko štartov v AHL- American Hockey League. HC SLOVAN Bratislava je pre šikovného krídelníka stále prvým a jediným pôsobiskom v Európe.

V uplynulej sezóne viedol Liam Pecararo klubové štatistiky vo všetkých štyroch najviac sledovaných kritériách; v počte bodov (53), gólov (18), prihrávok (35), ako aj plus/mínus bodov (+13). Jeho forma sa zdvihla predovšetkým v druhej polovici sezóny, po príchode novej trénerskej dvojice Peter Oremus - Andrej Kmeč. Sám hlavný tréner Oremus hodnotí Pecarara nasledovne:

“Liam je výborný technický hráč. On potrebuje na ľade viac voľnosti. Samozrejme, aj on musí dodržiavať niektoré systémové veci, ale práve on dokáže svojimi gólmi, prihrávkami, svojím pohybom zápas pre mužstvo rozhodnúť. Za predpokladu, že pozná svoju pozíciu v tíme a má svoju pohodu,” hovorí Peter Oremus.

Liam sa v prvej fáze predsezónnej prípravy bude pripravovať v domácich podmienkach. K mužstvu sa pripojí - spolu s ďalšími zahraničnými hráčmi - koncom júla. V plánoch trénerov figuruje na poste krídelníka elitnej formácie. V nasledujúcich týždňoch bude športový úsek klubu intenzívne pracovať na získaní jeho dvoch spoluhráčov do prvej útočnej lajny.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar