Branislav Kubka pokračuje v Slovane

Štvornásobný víťaz trofeje Vladimíra Dzurilu Branislav Kubka sa dohodol so Slovanom na predĺžení zmluvy na ďalšiu sezónu.

Branislav Kubka (nar. 15. augusta 1988, Detva) vo svojej kariére štyrikrát zdvihol nad hlavu trofej Vladimíra Dzurillu. Podarilo sa mu to v jeho bývalých kluboch Banská Bystrica a HKM Zvolen. 

Čoskoro 36-ročný obranca má za sebou aj bohaté skúsenosti so zahraničným angažmánom v Českej republike. Celkom odohral v krajine úradujúcich majstrov sveta päť sezón, aj keď nie kompletných. Výraznejšiu stopu zanechal v Škode Plzeň, s ktorou sa v sezóne 2015/16 tešil z bronzovej medaily. Dobré služby však odviedol aj pre Energiu Karovy Vary. Celkom odohral v najvyššej českej súťaži 152 zápasov. 

Od sezóny 2019/2020 brázdi ľady už len slovenských klubov. Jeden rok strávil v Nitre a potom sa sťahoval späť do Zvolena, s ktorým získal v sezóne 2020/2021 svoj štvrtý majstrovský titul. Predchádzajúce tri získal s tímom HC '05 Banská Bystrica.

Aj uplynulú sezónu začal v HKM Zvolen, avšak v januári 2024 si ho do svojho tímu vyžiadal tréner Peter Oremus výmenou za Daniela Gachulinca. V Slovane odohral 18 zápasov vrátane play-off, v ktorých si defenzívnejšie ladený bek pripísal tri body za jeden gól a dve asistencie. Celkove v sezóne odohral 54 zápasov s bilanciou 4G+8A, patril však medzi lídrov tímu v hodnotení plus/mínus bodov, v ktorom skončil druhý za Liamom Pecararom.

Branislav Kubka má za sebou aj účinkovanie na medzinárodnom ľade. V Champions Hockey League nastúpil na 12 zápasov v dresoch Banskej Bystrice a Plzne s bilanciou 2G+1A. V. úspešnej sezóne 2015/16 nakukol aj do slovenskej reprezentácie. V najcennejšom drese odohral tri duely v rámci Euro Ice Hockey Challenge, v ktorých si pripísal dve asistencie. Na ďalšie dva zápasy za slovenskú reprezentáciu nastúpil na prípravnom turnaji Arosa Challenge vo Švajčiarsku.

"Som veľmi rád, že mi bolo umožnené pokračovať v kariére v Slovane Bratislava. Vážim si ponuku vedenia na predĺženie zmluvy, ale zároveň musím poďakovať svojej rodine za jej obetavosť a pochopenie. Verím, že nadchádzajúca sezóna bude pre klub úspešná a fanúšikovia budú na náš štadión chodiť s radosťou. Všetci v tíme budeme myslieť na najvyššie ciele a verím, že sa nám ich podarí naplniť," povedal pre web hcslovan.sk Branislav Kubka. 

Podpisom novej zmluvy s Branislavom Kubkom je nateraz defenzíva Slovana kompletná. V bránke budú pôsobiť Denis Godla, Andrej Šutov a ako tretí brankár Patrik Andrisík. V obrane bude mať Slovan túto deviatku hráčov: Andrej Golian Sena Acolatse, Patrik Bačik, Michal Sersen, Boris Brincko, Branislav Kubka, Patrik Maier, Ladislav Romančík, Tomáš Královič. Manažment Slovana ešte do začiatku hlavnej fázy letnej prípravy vystuží súpisku minimálne o dvoch útočníkov do prvých dvoch formácií.

 

 


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar