Krutá prehra krídiel v Trnave

Modré krídla Slovan odohrali v Trnave proti domácim HK Gladiators dobrý zápas, ktorý napokon zlomili domáci vo svoj prospech v záverečnej tretine.

Domáci vstúpili do zápasu aktívnejšie a v 10. minúte po góloch Antonova a Koríma vyhrávali 2:0. Od druhého gólu Modré Krídla Slovan zvýšili pohyb a 20 sekúnd pred koncom prvého dejstva znížili, keď sa presadil Klučiar. "Gladiátori" nezachytili úvod druhej tretiny a v 5. minúte Richard Petráš v presilovke vyrovnal. Povzbudení hostia po góle lietali po ľade a domáci sa viac-menej bránili. Aj zásluhou dobre chytajúceho Nagya sa išlo do kabín za nerozhodného stavu 2:2. Ale podobne ako v prvej tretine, aj začiatok tej tretej patril domácim. V pokračujúcej presilovke sa druhým gólom Antonova ujali Trnavčania vedenia. V čase, keď sa Modré krídla nadychovali do mohutného záveru, hosťujúcej obrane unikol Kukumberg st. a ukážkovo prekonal v nájazde brankára Noskoviča. Dve minúty pred koncom zápasu Modré Krídla Slovan v snahe o zdramatizovanie zápasu odvolali brankára, no Miklík piatym gólom rozhodol o osude zápasu. Trnavčania tak ani na tretí pokus nenašli na domácom ľade premožiteľa.

Zaujímavosťou zápasu bolo, že v drese domácich nastúpil otec Roman Kukumberg a za hostí jeho 17-ročný syn Roman. Úspešnejší bol tentoraz otec, ktorý si do osobných štatistík zapísal jeden gól a dve asistencie.

Modré krídla Slovan teraz pokračujú v šnúre zápasov na ľade súperov. Postupne sa v najbližšom týždni predstavia v Martine, Žiari nad Hronom a Brezne.

HK Gladiators Trnava – Modré krídla Slovan 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Góly: 9. Antonov (Kukumberg st., Kocúr) 11. Korím (Jurák, Holovič) 41. Antonov (Miklík, Kukumberg) 54. Kukumberg 59. Miklík – 20. Klučiar (Petriska, Preisinger) 26. Petráš (Klučiar, Petriska) Rozhodovali: Lesay, Konc ml. – Ševčík, Kováčik, strely: 30:32, vylúčení: 3:3, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 290 divákov.

Trnava: Nagy – Korím, Kliment, Maarnela, Schmidt, Rašin, Bulák, Kocúr – Bodnár, Holovič, Jurák – Miklík, Kukumberg st., Antonov – Urban, Kupka, Deneš – Samadov, Tóth

Modré krídla Slovan: Noskovič – Demo, Žabka, Bohunický, Krakovský, Myšiak, Škultéty, Volkov – Fetkovič, Preisinger, Kukumberg ml. - Klučiar, Lipiansky, Petriska – Ožvald, Petráš, Matoušek – Trubač, Bubica

Hlasy trénerov:

Roman Straka, asistent trénera Trnavy: "Ťažký zápas. Vedeli sme, že to také bude, pretože proti nám boli všetko mladí, dobre korčuľujúci chlapci. Prvých 15 minút sme mali dobrých, dali sme 2 góly, ale potom sme začali zbytočne vymýšľať a po lacnej chybe hostia znížili. Druhý gól v presilovke a opäť sa išlo od nuly. V prestávke sme si povedali nejaké veci v kabíne a sme radi, že tá tretia tretina už patrila nám, že sme pred výborným domácim publikom uhájili to víťazstvo. Aj chlapci to po zápase ocenili, že nám podpora z tribún naozaj pomohla. Ešte raz ďakujeme."

Ján Lipiansky, tréner Modrých krídel: "Myslím si, že dnes sa bolo na čo pozerať. Z oboch strán aktívny a pre diváka zaujímavý hokej. Samozrejme detaily hry zvládla Trnava lepšie a preto sa ten zápas za stavu 2:2 otočil v ich prospech. Mali sme tam šance, mali sme tam tlak, len sme z toho nedali gól, takže zákonite prišiel trest. Celkovo si myslím, že ten výsledok je možno krutý, ale spravodlivý. Hlavne tie detaily zvládol súper lepšie a preto vyhral."