KRÍDLA V DÔLEŽITOM ZÁPASE ZDOLALI LEVICE

MODRÉ KRÍDLA SLOVAN ZAKNIHOVALI TRETIE VÍŤAZSTVO V RADE, KEĎ ZDOLALI DOMA LEVICE 5:3.

MODRÉ KRÍDLA SLOVAN - LEVICE 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)

Góly: 29. Preisinger (Klučiar, Beňo), 35. Danišovský (Klučiar), 44. Klučiar (Preisinger, Danišovský), 54. Kundrík (Škultéty, Ožvald), 56. Bezák – 11. Zöld (Šeliga, Romanov), 38. S. Saliji (Uhnák, Piačka), 57. Ridzoň (S. Saliji, Uhnák)

Rozhodovali: Kollár – Haringa, Šefčík

Vylúčení: 4:5

Presilovky: 1:1

Oslabenia: 1:0

153 divákov.

Modré Krídla Slovan: Beke - Krakovský, Hauser, Fatul, Beňo, Verčík, Škultéty, Marko, M. Ejem – Klučiar, Preisinger, Danišovský – Lukošík, Bezák, J. Uram – Ožvald, Petriska, Kundrik – Abaffy, F. Dej Lepskii.

Tréner: Rudolf Jendek

Levice: Rychlík - J. Štefanka, M. Šeliga, Klinecký, Chovanec, Pastucha, Valente, S. Socha, Bulák – Zöld, Romanov, Vorobyev – Uhnák, S. Saliji, Piačka – Adámik, Róbert Huna, Richard Huna – M. Matoušek, Špankovič, Ridzoň.

Tréner: Andrej Výboh

V prvej tretine sa  hral vyrovaný hokej. Skóre streleckých pokusov ukazovalo 9:8 pre Modré krídla, do vedenia sa však dostali hostia, keď strelou švihom otvoril skóre len 16-ročný Zöld. V druhej tretine vyrovnával Miroslav Preisinger. O chvíľu na to sa do úniku dostal Dušan Klučiar a po jeho strele dostal do vedenia domácich Danišovský. Do konca tretiny ešte stihol vyrovnať na 2:2 hosťujúci Saliji, ktorý využil chybu domácich.

V tretej tretine už opraty zápasu prevzali domáce krídla. Tretí gól domácich pridal Kľučiar po dobrej práci a forčekingu celého prvého útoku. V 54. minúte zvyšoval na 4:2 strelou, ktorá vymietla pavučiny v hornom rohu bránky Rychlíka, Peter Kundrík a následne v oslabení po nezištnej prihrávke Lukošíka one-timerom zvýšil na 5:2 Adam Bezák. V závere tej istej presilovky hostí ešte strelou od modrej znížil stav stretnutia na konečných 5:3 Ridzoň.

Modré krídla dnes zaslúžene vyhrali a opäť dokázali nastrielať súperovi väčší počet gólov. Výborne sa uviedli aj hráči, ktorí nastupovali za A tím. Ďakujeme za slušnú podporu v hľadisku a fanklubu, ktorý dnes neustále povzbudzoval našich mladých chalanov.

„Dnes to bol kvalitný zápas z oboch strán, ktorý sme úspešne zvládli. Bol to pre nás tzv. šesťbodový zápas, sme radi, že sa tešíme z troch bodov.

V zápase nám vypomohli aj hráči, ktorí boli po zranení, alebo mali menej priestoru v A tíme. Ďakujeme im za ich odvedený výkon. Spolu s ostatnými hráčmi sme dnes odohrali zodpovedný zápas, v ktorom bolo vidieť zlepšenie herných situácii, ktoré pravidelne trénujeme. V zápase boli aj chyby, na ktorých budeme pracovať.

V bráne opäť podržal Ádam Beke. Som maximálne spokojný s tromi bodmi a aj s predvedenou hrou,“ uviedol hlavný tréner Rudolf Jendek.