Kontumácia v prospech Modrých krídiel Slovan

Ligová rada TIPOS Slovenskej hokejovej ligy sa počas uplynulých dní zaoberala stredajším zápasom 38. kola medzi klubmi HK ´95 Považská Bystrica – Modré krídla Slovan, ktorý sa pôvodne skončil výsledkom 3:1 v prospech domácich. Na základe zistení o neoprávnenom štarte hráča v drese „panterov“ napokon duel skontumovala s výsledkom 0:5 a priznala tri body tímu z hlavného mesta.

Považania sa previnili nasadením útočníka Martina Volka, ktorý bol v čase zápasu registrovaný ako hráč HK Slovan Levice, čím došlo k porušeniu poriadkov a smerníc SZĽH. Klub HK ´95 Považská Bystrica v stanovisku pre Ligovú radu TIPOS SHL priznal administratívnu chybu. Individuálne štatistiky zo spomenutého zápasu ostávajú v platnosti.

Modré krídla Slovan tak majú v tabuľke Tipos SHL po odohraní 41 z celkového počtu 46 zápasov 62 bodov a vrátili sa na 5. miesto, na ktorom sa pohybovali po väčšinu základnej časti. Svoj bodový zisk môžu zveľadiť už v utorkovom domácom zápase proti poslednému tímu a nováčikovi HKM Rimavská Sobota.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar