Koniec sezóny po prehre v šiestom zápase

V šiestom zápase podľahol HC SLOVAN Bratislava domácim Michalovciam 0:2 a sezóna sa pre neho končí.

Bezgólové skóre sa zmenilo až v 34. minúte, keď sa presadil obranca Zach Osburn. O necelé dve minúty už domáci viedli 2:0, keď druhýkrát v sérii skóroval obranca Christián Michalčin. Slovanisti nedokázali nájsť recept na brankára Škorváneka ani počas hry bez brankára, počas ktorej Dávid Buc pridal tretí gól domácich.

Michalovčania si zahrajú semifinále druhýkrát v histórii. Slovan vypadol v prvom kole play off slovenskej extraligy prvýkrát od roku 2011. Michalovce nastúpia v súboji o finále proti Košiciam. Druhú semifinálovú dvojicu vytvoria hráči HKM Zvolen proti víťazovi série Banská Bystrica - Spišská Nová Ves, o ktorom sa rozhodne v pondelňajšom zápase.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly:
34. Osburn (Žitný, Pereskokov), 36. Michalčin (Glazkov, Pereskokov), 57. Buc (Puliš). Rozhodovali: Novák, Hronský - Jedlička, Durmis, vylúčení: 2:1 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3800 divákov.

Michalovce: Škorvánek - Osburn, Hammond, Mihalik, Michalčin, Macejko, Glazkov - Puliš, Galamboš, Vašaš - Okoličány, Suja, Chalupa - Garreffa, Buc, Zabusovs - Pereskokov, Pavlovs, Žitný

Slovan Bratislava: Coreau - MacKenzie, Maier, Kallen, Beňo, Gachulinec, Sersen - Pecararo, Harris, Takáč - Fominych, Minárik, Duke - Kukumberg, Kytnár, Haščák - Lukošík, Zigo, Matoušek - Török

/konečný stav série: 4:2, Michalovce postúpili do semifinále/