Kmeč: ,, Škoda, že sme to v závere neustáli."

Asistenta hlavného trénera Andreja Kmeča mrzí najmä záver duelu s Banskou Bystricou.

"Bol to vyrovnaný a rýchly zápas, v ktorom rozhodovali maličkosti. Súper zvládol dve presilovky a dal dva góly. My sme sa k takej situácii nedostali v tomto stretnutí. Možno by nám práve to pomohlo. Škoda toho záveru, že sme to neustáli. Vieme o čo hráme a chceli sme získať tri body, no máme len dva. Asi to bola spravodlivá remíza," zhodnotil Kmeč.

"Rozhodlo možno premieňanie šancí v zlomových momentoch. V úplnom závere sme mali nájazd, keď išiel hráč sám na bránku, ale nezvládol to. Zvládli sme predĺženie a získali bod navyše. Vždy je lepšie mať dva ako jeden alebo žiadny," skonštatoval Kmeč.

HC SLOVAN zdolal Banskú Bystricu aj štvrtýkrát v sezóne a vďaka tomu bude v prípade rovnosti bodov po základnej časti v tabuľke pred ňou. Slovan stráca štyri body na šieste miesto, ktoré znamená priamu účasť vo štvrťfinále a patrí priebežne Zvolenu. Do konca dlhodobej časti zostáva všetkým tímom odohrať ešte tri zápasy. Slovan sa najbližšie predstaví na ľade vedúceho Popradu a potom ide do Nových Zámkov. V poslednom kole základnej časti bude hostiť Liptovský Mikuláš.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar