Kadeti vyhrali Mládežnícke majstrovstvá Slovenska

Už po dvoch hracích dňoch mal Slovan istotu majstrovského titulu.

V piatok 22. apríla 2022 odštartovali Mládežnícke majstrovstvá Slovenska v Ružomberku. Na Kadetov Slovana čakali tímu z Popradu, Banskej Bystrice a Nitry. V prvom hracom dni narazili na Banskú Bystricu. Slovan svoju prevahu v prvej tretine na viac ako jeden gól nezužitkoval, čo sa mu vypomstilo v druhej časti hry a Bystrica otočila vývoj stretnutia. V tretej tretine však Slovan nadviazal na výkon z úvodného dejstva a gólmi Bacigála, Mikulca a Hurtaja si prinavrátil vedenie, ktoré udržal až do záverečného klaksónu. Prvý zápas na turnaji Slovan - Banská Bystrica 4:2.

Už počas druhého dňa Mládežníckych majstrovstiev Slovenska sme spoznali meno prvého majstra Slovenska. Sú nimi hráči nášho Slovana, ktorí v priamom súboji o prvé miesto zdolali Poprad presvedčivo 4:0.  Zápas s prívlastkom neoficiálneho finále začali lepšie hráči Slovana, ktorí v siedmej minúte zásluhou Mikulca otvorili skóre. Na ďalší gól sa tak čakalo až do 45. minúty, keď Tomaškovič zvýšil a o dve minúty neskôr ho napodobnil svojím druhým gólom v zápase Mikulec. Poprad sa síce snažil s nepriaznivým stavom niečo urobiť, no obrana Slovana na čele s brankárom Henriquezom stála na pevných nohách. Posledné slovo v zápase mali nakoniec belasí, ktorí 50 sekúnd pred záverečnou sirénou upravili na konečných 4:0. V poslednom zápase už naši hráči s istotou titulu nastúpili proti Nitre, s ktorou už nenašli motiváciu na zvíťazenie v zápase.

Kadeti Slovana tak zavŕšili úspešný ročník majstrovským titulom.