Dorast stále bez prehry

Domáce mládežnícke hokejové ligy majú za sebou prvý súťažný mesiac. V septembri sa v Extralige juniorov najviac darilo hráčom Nitry a bratislavského Slovana, ktorí prehrali jediný zápas. V Kaufland Extralige dorastu vedie tabuľku HK Dukla Trenčín, avšak jediným tímom bez prehry je HC SLOVAN Bratislava.

Foto: hockeyslovakia.sk/Dukla Trenčín juniors

JUNIORI

Druhý Slovan Bratislava stráca na vedúcu Nitru jediný bod. Slovan však lídra už raz porazil a to dokonca na jeho ľade v 3. kole po výsledku 3.6. Lídrom produktivity v „belasom“ drese je Miroslav Šatan ml. (2006) s bilanciou 5+7 v ôsmich stretnutiach. Na prvej priečke kanadského bodovania celej ligy figuruje Patrik Živický (2003) z Banskej Bystrice s 13 bodmi (7+6). Medzi strelcami sa delia o líderskú pozíciu Slovanista Benjamín Pšenko (2004) a Gregor Maliňák (2004, Poprad) s ôsmimi gólmi. 

DORAST

Aj v Kaufland Extralige dorastu bojujú o prvú pozíciu hokejisti Slovana Bratislava, tentoraz s Duklou Trenčín. Doteraz získali zhodne 22 bodov. Trenčania v ôsmich kolách zaznamenali iba jedinú prehru, a to práve so Slovanom (4:5 po samostatných nájazdoch). Bratislavčania ešte nenašli premožiteľa, ale dvakrát triumfovali až po nájazdoch. Tretia Nitra nazbierala 19 bodov, štvrtý Zvolen 18 a piaty Poprad 17. 

Pri pohľade na individuálne štatistiky hráčov vládne v dorasteneckej lige zvolenská dvojica Juraj Rausa a Lukáš Hukel. Nitry. Najproduktívnejším hráčom Slovana je Timur Trebula (2008) s 12 bodmi za 7G + 5A.


Časopis Powerplay

01/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 01 sa dočítate:

  • Profil Tomáša Töröka: Inžinier s hokejovým menom
  • Predstavujeme Bretta Findlayho: Ohúrili ho belasí fanúšikovia
  • Pamätné momenty: Hlasy z Tehelného poľa
  • Slovanisti vo svete: Ako sa v Plzni darí Samuelovi Hlavajovi