Jendek: "Je to malá náplasť, pred nami je veľa roboty."

Tréneri Jendek a Štrba hodnotili na pozápasovej tlačovej konferencii vzájomný nedeľný duel v Humennom (1:5 pre Slovan).

Rudolf Jendek, asistent hlavného trénera HC SLOVAN:
"Pre nás dnes bolo povinnosťou zvíťaziť a myslím, že od úvodu, ako sme vstúpili na ľad, tak to aj bolo vidieť. Dali sme prvý gól, samozrejme, po nejakej individuálnej chybe sme gól aj inkasovali, ale v druhej tretine to už bolo to, čo potrebujeme hrať. Po tom, čo sme zažili v Michalovciach, je to malá náplasť, máme pred sebou veľmi veľa roboty. Musíme ísť domov so sklonenými hlavami a pripraviť sa na to, čo bude ďalej. 

Tím je ten istý, v podstate sa len prelepilo jedno písmenko na drese. Bolo to veľké gesto od ´Prajsa´, je to skúsený hráč, chce pomôcť mužstvu. Keď to malo byť to, čo tímu pomôže, tak budeme lepiť céčko každý zápas niekomu inému. Avšak každý jeden si musí vstúpiť do svedomia, za Slovan sa hrá úplne inak a ani dnes to nebolo z našej strany úplne optimálne, ale je to správna cesta. Boli sme omnoho lepší v defenzíve, boli sme kompaktnejší, čakali sme na príležitosti a to rozhodlo."

Martin Štrba, hlavný tréner HC 19 Humenné:
"Pre mňa je veľké sklamanie to, čo sme dnes predviedli. Nezopakovali sme výkon zo zápasu proti Košiciam a Slovanu sme to veľmi uľahčili. Neboli sme dôstojný súper. Nebolo to o druhej tretine, od prvej minúty sme nehrali podľa plánu, s ktorým sme šli do zápasu a každý si robil na ľade čo chcel. Chvíľami to vyzeralo katastrofálne a ja som sklamaný, že nedokážeme zopakovať výkon z predchádzajúceho zápasu. Pokiaľ to nebudeme robiť, nemáme šancu sa odpútať z posledného miesta.

Pokiaľ majú niektorí hráči rešpekt, tak nech to nehrajú. Či tu prídu Košice, Slovan alebo Nové Zámky tu hráme za Humenné a už viackrát sme si overili, že aj proti skvelým hráčom vieme zvíťaziť. Ale je to veľmi ťažké, keď sa budeme báť. Myslel som si, že po víťazstve nad lídrom budeme nabití sebavedomím, ale dnes som veľmi sklamaný z prejavu mužstva."


Časopis Powerplay

04/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 04 sa dočítate:

  • Profil Timoteja Šilleho: Ďalší Šille v drese Slovana
  • Predstavujeme Samsona Mahboda: Mohol z neho byť skvelý futbalista
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Proti víťazom Stanley Cupu
  • Slovanisti vo svete: Cam Barker