Je tu prvé veľké derby sezóny!

Do Bratislavy pricestuje v nedeľu HK DUKLA Trenčín, s ktorou HC SLOVAN odohral v nedávnej i vzdialenej minulosti desiatky pamätných zápasov.

Vlani sa obe mužstvá stretli v priebehu základnej časti extraligy až šesť krát a okrem jediného zápasu (1:2sn), vo všetkých ostatných prípadoch vyšiel z duelov víťazne Slovan. Na túto bilanciu sa budú belasí snažiť nadviazať a konečne v tejto sezóne pred vlastnými fanúšikmi zvíťaziť.

Tentoraz je však východisková situácia trochu odlišná. Slovan po mimoriadne zlom úvode sezóny nie je v tomto zápase favoritom, Trenčín prichádza v o čosi lepšej forme. Po úvodných dvoch výhrach proti silnej B. Bystrici a Popradu však prišli prehry s Novými Zámkami a najmä domáci prekvapujúci výprask s Liptovským Mikulášom.

Nevydarený štart do sezóny spôsobil po víkende v Slovane veľké zemetrasenie, ktoré napokon neprežili hlavný tréner Ján Pardavý, ani športový riaditeľ Oto Haščák. Mužstvo od utorka pripravujú doterajší asistenti Rudolf Jendek a Richard Kapuš. Zatiaľ nie je jasné, či budú mužstvo koučovať zo striedačky aj v piatkovom zápase v Nitre a v nedeľňajšom domácom derby proti Dukle Trenčín. Vedenie klubu by však rado nového hlavného trénera predstavilo ešte v priebehu tohto týždňa.

V Trenčíne vlani dali dôveru Robertovi Dömemu, ktorý vo februári 2022 skončil práve na striedačke Slovana a s vlaňajšou sezónou boli viacmenej spokojní. Mužstvo sa muselo až do januára vysporiadať s absenciou pravého domáceho ľadu kvôli rozsiahlej rekonštrukcii na Zimnom štadióne Pavla Demitru. Aj napriek tomu si Dukla vcelku bez problémov zabezpečila účasť v baráži o postup do play off a v nej bola jediný víťazný zápas od postupu do štvrťfinále cez Slovanu dobre známe Michalovce. 

Nebolo preto prekvapením, že spojenie Dukla Trenčín - Robert Döme pokračuje aj v novej sezóne. V rámci predsezónnych nákupov sa Dukla tentoraz zamerala škandinávskym smerom. Zrejme aj osoba trénera pritiahla do klubu švédskeho obrancu Tobiasa Ekberga a jeho dvoch krajanov útočníkov Tor Imma a Philipa Ahla, ktorí nedávno okúsili rakúsku nadnárodnú súťaž v drese Bratislava Capitals. Z britskej ligy prišiel Scott Conway a z francúzskej Jonathan Charbonneau, ktorý v minulej sezóne odvádzal cenné služby Prešovu. Avšak najväčším úlovkom Dukly v letnom období je príchod člena širšieho reprezentačného kádra Jozefa Baláža, o ktorého sa zaujímal aj Slovan. V bránke je jasnou jednotkou Kanaďan Connor LaCouvéé, ktorý ak má deň, zvykne byť neprekonateľnou prekážkou pre súperových útočníkov.

Zápas 6. kola základnej časti Tipos extraligy 2023/24 medzi HC SLOVAN Bratislava a HK DUKLA Trenčín sa hrá v nedeľu 1. októbra 2023 o 17:00 h na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Vstupenky v cenách od 8 eur sú v predaji online na klubovom vstupenkovom portáli. Obmedzený počet vstupeniek (cca 1 500) v sektoroch A5, A7, A11, A12 a B8 je v predaji aj prostredníctvom Ticketportal a v pokladni zimného štadióna.


Časopis Powerplay

01/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 01 sa dočítate:

  • Profil Tomáša Töröka: Inžinier s hokejovým menom
  • Predstavujeme Bretta Findlayho: Ohúrili ho belasí fanúšikovia
  • Pamätné momenty: Hlasy z Tehelného poľa
  • Slovanisti vo svete: Ako sa v Plzni darí Samuelovi Hlavajovi