Jakub Minárik bude pokračovať v Slovane

HC SLOVAN Bratislava a útočník Jakub Minárik sa dohodli na uplatnení opcie a podpísali predĺženie zmluvy na ďalšiu sezónu 2024/25.

Vlani mal stále iba 23-ročný útočník (nar. 6.7. 2000, Topoľčany) obrovskú smolu. V posledných minútach zápasu proti Banskej Bystrici 19. novembra 2023 za rozhodnutého stavu (6:1) sa nešťastne zranil v súboji pri mantineli. Nasledovala operácia poraneného ramena, rehabilitácia a niekoľkomesačná herná pauza, ktorá mu už nedovolila nastúpiť do ďalšieho zápasu v sezóne.

Dovtedy však patril Jakub Minárik medzi najlepších hráčov trápiaceho sa mužstva. Celkom sa jeho vlaňajšia bilancia zastavila na 19 odohraných zápasoch, v ktorých dal 6 gólov a na ďalších 5 asistoval. Rok predtým odohral 36 zápasov vrátane playoff s bilanciou 4G+8A.

Jeho výkony si všimli aj zostavovatelia reprezentačného výberu. Krátko pred svojím zranením absolvoval "Minčík" v drese Slovenska Nemecký pohár. V reprezentačnom drese sa objavil aj sezónu predtým a celkom má na svojom konte 24 zápasov, vrátane piatich na majstrovstvách sveta 2022 v Tampere. Ak ho budú v novej sezóne obchádzať zranenia, nepochybne túto svoju bilanciu čoskoro rozšíri.

"Veľmi sa teším, že môžem aj v ďalšej sezóne pokračovať v Slovane. Po posledných dvoch sezónach budeme určite všetci správne nastavení tak, aby sme pre klub a jeho fanúšikov dosiahli úspech. Chcem ešte pri tejto príležitosti povedať, že som vedeniu a trénerom vďačný za prejavenú dôveru, keďže moje zranenie z novembra minulého roku mi nedovolilo odohrať viac ako polovicu sezónu. Veľmi si to vážim," povedal na margo svojho podpisu pod novú zmuvu Jakub Minárik.

HC SLOVAN Bratislava je rád, že sa s Jakubom Minárikom dohodol na pokračovaní spolupráce. Hráč sa medzi prvými zapojil do úvodnej fázy letnej prípravy na suchu v tomto týždni a má všetky predpoklady postupne sa stať jednou z dôležitých súčastí novo sa tvoriaceho tímu.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar