Jakub Minárik: "Páči sa mi štýl hry, ktorým chceme hrať."

Z nových posíl Slovana sa v úvode sezóny výborne ukazuje najmä Jakub Minárik.

Angažovanie Jakuba Minárika bolo jednou z priorít nového športového vedenia Slovana. Odchovanca topoľčianskeho hokeja, ktorý doteraz v extralige nastupoval za HK Nitra a v minulej sezóne za Duklu Trenčín, kontaktoval bezprostredne po skončení sezóny športový riaditeľ Oto Haščák. Minárik si napokon sezónu ešte predĺžil, keď ho dobré výkony v prípravných zápasoch reprezentácie napokon katapultovali až do záverečnej nominácie na MS vo Fínsku. Tam vinou zranenia neodohral plný počet zápasov.

V náročných zápasoch Danube Cup a ligy majstrov patril Minárik medzi najsvetlejšie zjavy v zostave mužstva. Pravdepodobne nebude útočiť na kráľa strelcov a vrchné priečky tabuľky produktivity. Svojou hrou, založenou na výbornom pohybe, dynamickom korčuľovaní a solídnej individuálnej technike však dokáže prispieť k zlepšeniu výkonu celej formácie.

Na začiatku sezóny hral na pozícii centra tretieho útoku s Matouškom a Lukošíkom na krídlach. Po nešťastnom zranení Harrisa sa posunul na centra druhého útoku k Takáčovi a Fominykhovi a aj jeho zásluhou patril tento útok v zápasoch proti špičkovým mužstvám Európy medzi najviditeľnejšie a najnebezpečnejšie.

„Som rád, že svojimi výkonmi môžem mužstvu pomôcť, trénerom sa tak odvďačiť za dôveru, ktorú dostávam. S trénerom Paradavým som mal dobrý vzťah aj v Trenčíne. Páči sa mi štýl hry, ktorý chce hrať. Je tu veľmi skúsený tím, ideme od zápasu k zápasu, myslíme iba na výhry,“ povedal krátko po otváracom domácom zápase sezóny proti Michalovciam Jakub Minárik.

Aj v tomto zápase začínal Minárik na centri tretieho útoku, postupne sa presunul do prvej formácie, kde nahradil Miroslava Preisingera.

„Ja som si zápas užíval od prvej minúty. Myslím, že s Lukošíkom a Matoušekom sme si rozumeli. Neskôr sa to tak vyvinulo, že ma tréner posunul vyššie, hral som so skúsenejšími hráčmi. Celkovo si myslím, že sme odohrali dobrý zápas,“ zareagoval Minárik, ktorému sa podarilo v zápase dať bizarný gól hlavou. Jeho zásah napokon rozhodcovia neuznali kvôli prihrávke rukou v akcii, ktorá gólu predchádzala.

„Neberiem to ako negatívum. Možno to tak malo byť, dôležité je, že sme vyhrali. Možno nabudúce sa mi podarí skórovať,“ verí Minárik a dodáva: „Myslím, že sme mali so súperom problém v prvej tretine. Súper nás napádal, sme radi, že sme po prvej tretine vyhrávali 1:0, čo však bolo pre nás dôležité.“

Slovan vedie ligovú tabuľku aj napriek tomu, že má o zápas menej ako druhý Zvolen.

„Mali sme výbornú prípravu, hoci to viacerí hodnotili kriticky, keďže sme v Lige majstrov nevyhrali ani jeden zápas. Nám však tie zápasy dali veľmi veľa, hrať proti takým špičkovým mužstvám je niečo iné ako tu u nás. Máme dobrých brankárov, ktorí aj v Lige majstrov ukázali dobré výkony. V lige sa na nich môžeme na oboch spoľahnúť, čo je pre nás dobre,“ uzavrel Jakub Minárik.