Harris po vyše mesiaci opäť v zostave

Slovan sa v Banskej Bystrici predstaví opäť v bránke s Coreauom, do zostavy sa tiež vracajú minuloročné opory Matt MacKenzie a Brant Harris.

MacKenzie chýbal v úvodnom zápase v Poprade kvôli vážnym rodinným problémom, kvôli ktorým musel odcestovať na pár dní do Kanady hneď po zápase ligy majstrov priamo z Mníchova. Navyše v Kanade ochorel.

Harris utrpel nešťastné zranenie na poslednom tréningu pred úvodným zápasom ligy majstrov proti Tappara Tampere ešte 31. augusta. Dnešný zápas v Banskej Bystrici bude jeho prvým, v uplynulom týždni však už trénoval bez väčších úľav.

Naopak, v dnešnej zostave chýba švédsky bek Calle Ackered, ktorého v posledných dňoch trápi žalúdočná viróza. Stratou bude aj absencia centra prvého útoku Williama Rapuzziho. Ten sa len pred pár hodinami stal otcom, manželka mu v bratislavskej nemocnici porodila dcérku, ktorej dali meno Scottlynn Jane. "Rap" má navyše chronické problémy s krkom a bude musieť podstúpiť ďalšie odborné vyšetrenia.

Rapuzziho v prvom útoku nahradí Miroslav Preisinger. Návratom Harrisa do druhého útoku sa Jakub Minárik presúva do tretej formácie k Matouškovi a Lukošíkovi. Centrom štvrtého útoku bude dnes večer Tomáš Zigo.

Obrana bude dnes hrať v takpovediac majstrovskej zostave, akurát jednotlivé páry sú oproti vlaňajšiemu play off mierne premiešané. Do bránky po spoľahlivom výkone minulý týždeň v Poprade pôjde opäť Jared Coreau.

Predpokladaná zostava HC SLOVAN Bratislava:

Coreau (Hlavaj) - Golian, Valach, Haščák, Preisinger, Pecararo - Beňo, MacKenzie, Takáč, Harris, Fominykh - Gachulinec, Sersen (C) - Matoušek, Minárik, Lukošík - Maier, Kukumberg, Török, Zigo, Šotek. Tréneri: Pardavý, Podkonický, Kapuš.