Generálny manažér Maroš Krajči ukončil pôsobenie v Slovane

Dlhoročný generálny manažér úradujúceho slovenského majstra Maroš Krajči (54) po vypršaní aktuálneho dvojročného kontraktu ukončí svoje pôsobenie v klube.

Foto: Ľubo Sabo (Maroš Krajči druhý sprava)

Na poste generálneho manažéra najúspešnejšieho slovenského hokejového klubu strávil Maroš Krajči s jednou prestávkou takmer 20 rokov. Do klubu prišiel v lete 2000 a počas prvej etapy do roku 2017 sa podieľal na zisku šiestich majstrovských titulov (2002, 2003, 2005, 2007, 2008, 2012). Po trojročnej prestávke sa do Slovana vrátil v lete 2020, keď sa s novými prichádzajúcimi majiteľmi na čele s Rudolfom Hrubým dohodol na dvojročnej spolupráci. Tú pred pár dňami zakončil ziskom svojho siedmeho majstrovského titulu, čím sa stal v tomto ohľade suverénne najúspešnejším slovenským hokejovým manažérom.

„Svoju misiu som splnil. Slovan získal vo svojej jubilejnej storočnicovej sezóne vytúžený titul, čo bol náš hlavný cieľ. Teraz už treba dať šancu niekomu inému. So súčasnými majiteľmi som mal počas ostatných dvoch rokov veľmi dobré vzťahy. Vždy im ako celoživotný fanúšik Slovana zostanem vďačný za to, že pred dvomi rokmi klub v ťažkej situácii zachránili, finančne stabilizovali a nasmerovali k aktuálnemu úspechu,“ povedal Maroš Krajči.

S jeho pôsobením v Slovane sa spája aj celý rad ďalších atraktívnych projektov, ktorými si Slovan získal rešpekt a solídne postavenie v európskom klubovom hokeji. Patria medzi ne dva exhibičné zápasy s klubmi NHL Tampa Bay Lightning (2008) a New York Rangers (2011), sedemročné pôsobenie Slovana v Kontinentálnej hokejovej lige (2012-2019), počas ktorého si držal status jedného z klubov s najvyššími návštevami v Európe, alebo organizácia finálového turnaja Red Bull Salute (2012), predchodcu dnešnej hokejovej Ligy majstrov. Krajči bol tiež dôležitou postavou pri plánovaní a realizácii veľkej rekonštrukcie Zimného štadióna Ondreja Nepelu pred MS 2011.

Na jeho miesto nastúpi nový športový riaditeľ, klub ho spolu s doplnením realizačného tímu a zverejnením prvých posíl plánuje predstaviť na tlačovej konferencii krátko po skončení MS vo Fínsku.

„Neznamená to však, že dovtedy budeme čakať so založenými rukami,“ zdôrazňuje člen predstavenstva a jeden z akcionárov hokejového Slovana Pavol Hofstädter. „Manažment s realizačným tímom spoločne už niekoľko týždňov vyberá a kontaktuje hráčov, o ktorých sme presvedčení, že budú vhodným doplnením nášho mužstva a zapadnú do nášho systému. S prvými menami zoznámime fanúšikov začiatkom júna.“