Efektívny Slovan berie z Trenčína tri body

Na ľade Dukly Trenčín sme zvíťazili 4:1.

HK Dukla Trenčín - HC SLOVAN Bratislava 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 57. Beták (D. Hudec, Martin Chovan) - 5. Šotek (Sukeľ, Mackenzie), 40. Harris (Rapuzzi, Takáč), 42. Takáč (Harris), 55. Matoušek (Rapuzzi). Rozhodovali: Žák, Štefík - Šefčík, Junek, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1.

HK Dukla Trenčín: Bowns – Martin Chovan, Kudla, Starosta, Crinon, Lemcke, Nemčík, E. Švec – Berisha, Mikyska, Sojčík – Tybor, Valach, Bezúch – Krajč, Paukovček, Rehuš – D. Hudec, J. Švec, Beták – Krajčovič
HC SLOVAN Bratislava: Windsor – Mackenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Beňo – Haščák, Rapuzzi, Jääskeläinen – Gašpar, Harris, Takáč – Fominych, Kytnár, Matoušek – Šotek, Bezák, Sukeľ

V Trenčíne sa hral od úvodu rýchly a bojovný hokej so šancami na oboch stranách. Slovan hneď prvú využil, v 5. min prekonal Bownsa Šotek strelou z pravého kruhu. Dukla mohla vyrovnať v 11. min, Tybor v tutovke trafil žŕdku. V 18. min mali hostia dve možnosti na zvýšenie svojho náskoku, najprv Takáč v úniku neprekabátil Bownsa a o pár momentov neskôr zazvonila žŕdka po tečovanom nahodenom puku Harrisa.

V druhej tretine pokračovali Bratislavčania v aktivite, domáci brankár musel byť v strehu najmä pri strelách Sersena. V polovici zápasu sa Trenčanom podarilo prekonať Windsora, no gól Betáka neplatil pre kontakt domáceho hráča s brankárom. V 36. min druhýkrát skončila strela Harrisa na žŕdke. V závere tretiny to už kanadskému útočníkovi Slovana vyšlo, presadil sa po krížnej prihrávke Rapuzziho - 0:2.

Hostia začali tretiu tretinu presilovkou a využili ju zásluhou Takáča - 0:3. Dukla odpovedala šancou Valacha, sám s pukom pred bránkou však neuspel v koncovke. Trenčania v snahe zdramatizovať zápas prepadávali v útoku, v 46. min ušiel domácej obrane Jääskeläinen, položil si Bownsa, no nedokázal ho prekonať. Dukla vystupňovala svoje úsilie, no stále stroskotávala na pozornej obrane Slovana na čele s brankárom Windsorom. Domáci tréneri sa rozhodli už 6 minút pred koncom počas presilovky odvolať brankára, no power play im nevyšla, do prázdnej bránky pridal štvrtý gól Slovana Matoušek. Dukla sa dočkala až necelé 4 min pred koncom, po prihrávke Hudeca upravil na konečných 1:4 Beták.