Dvaja Slovanisti s reálnou šancou na draft NHL

CELKOM SA V PREDDRAFTOVÝCH REBRÍČKOCH OBJAVILO 16 HRÁČOV ZO SLOVENSKA, TRAJA MAJÚ STÁLE REÁLNU ŠANCU NA PRVÉ KOLO JÚLOVÉHO DRAFTU V MONTRÉALE.

Viac ako solídnu šancu na draft do prestížnej zámorskej profiligy NHL bude mať v júli v Montréale 17-ročný útočník Alex Šotek. V najnovšom vydaní rebríčka Centrálnej skautingovej agentúry NHL, ktorá zohľadňuje výkony mladých nádejí v prvej polovici tejto hokejovej sezóny sa medzi korčuliarmi v európskych súťažiach ocitol na 41. mieste. Vyššie ako popradský odchovanec, ktorý do Slovana prestúpil v priebehu tejto sezóny, sú zo Slovákov iba Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Filip Mešár a Adam Sýkora. Na čele rebríčka je fínsky útočnik Joakim Kemmel, ktorý pôsobí v mužstve JYP Jyväskylä.

Alex Šotek od príchodu do Slovana pravidelne nastupuje vo štvrtej útočnej formácii. V tejto sezóne odohral už 26 zápasov v extralige a vsietil svoje prve dva góly. Ten prvý na 0:1 na ľade Dukly Trenčín ocenili nedávno fanúšikovia v hlasovaní ako Gól mesiaca December 2021.

Na 117. mieste v rovnakom rebríčku sa nachádza ďalší Slovanista - obranca Luca Krakovský. Talentovaný bek až do svojho nešťastného zranenia v zápase proti Leviciam v Tipos SHL nastupoval v prvom obrannom páre rezervy Modré krídla Slovan. V 21 zápasoch si pripísal 3 body za 1 gól a 2 asistencie. Po operácii hornej končatiny a následnej rehabilitácii by sa mal v najbližších týždňoch vrátiť do mužstva krídiel a stihnúť ešte záver sezóny vrátane zápasov play off a nominácie na svetový šampionát 18-ročných.


Časopis Powerplay

02/2022:

V najnovšom čísle POWERPLAY 02 sa dočítate:

  • Andrej Podkonický o návrate do Slovana: Ponuka, ktorá sa neodmieta
  • Profil Andrewa Yogana: Po boku Taylora Halla mal nakročené do NHL
  • Patrik Maier: Slovan mám v srdci odmalička
  • Nová hymna od Hexu: "Keď Ceco zavesil povestný banán."