Duel prvého s druhým zvládol lepšie Slovan

V šlágri 41. kola Tipos extraligy vyhral Slovan na ľade Zvolena 2:0.

Hokejisti HKM Zvolen prehrali v šlágri 41. kola Tipos extraligy doma so Slovanom Bratislava 0:2 a prišli o druhú priečku v tabuľke. Slovan sa dostal na čelo Tipos extraligy so šesťbodovým náskokom na Košice. Košice predbehli Zvolen, keďže vyhrali nad Novými Zámkami 4:0. "Belasí" si poistili prvé miesto pred oboma súpermi.

Pre Zvolen to bola už štvrtá prehra po sebe, Slovan vyhral po dvoch prehrách. Hral sa hokej s viacerými šancami, ktoré zlikvidovali dobre chytajúci brankári Trenčan - Hlavaj. Domáci hrali od 16. minúty bez kapitána Mareka Viedenského, ktorý inkasoval zásah korčuľou do tváre. Sekundu pred koncom úvodnej tretiny poslal Slovan do vedenia v presilovke Liam Pecararo a hostia dali aj druhý gól v početnej výhode. V 50. minúte sa oň postaral Brant Harris, ktorý sa len pár sekúnd predtým vrátil z trestnej lavice. V zápase sa viacerými zákrokmi blysol slovanistický brankár Samuel Hlavaj, ktorý sa teší z čistého konta. Slovan predviedol tímový výkon. V závere zápasu Slovan taktiež podržala koncetrovaná obrana, ktorá čelila viacerým oslabeniam.

Nasledujúci zápas odohrá Slovan v nedeľu 26. februára o 18:30 na ľade HK Dukla Trenčín.