Druhý zápas úspešnejší pre Žilinu

V druhom kole Playoff Modré krídla neuspeli na ľade Žiliny.

VLCI Žilina - Modré krídla Slovan 4:0 (3:0, 0:0, 1:0), stav série 2:0

Góly: 2. Petráš (Jansons, Halama) 15. Jansons (Halama, Macek) 17. Linet (Petráš, Jansons) 44. Petráš (Šmida). Rozhodovali: Žák, Vido – Danko, Staššák, strely: 39:28, vylúčení: 6:6 (navyše: Vybiral 5+DKZ za hru so zdvihnutou hojekou), presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 1014 divákov

Žilina: Škorvánek– Jansons, Petran, Hřebíček, Drtina, Sloboda, Šidlík, Rehák, Nahálka – Macek, Halama, Petráš – Vybiral, Šmida, Tibenský – Cíger, Markovič, Koyš – Jakubík, Linet, Skladaný

Modré krídla: Hlavaj – Beňo, Fatul, Škultéty, P. Kotzman, Hauser, Parobek, Verčík, Krakovský – Klučiar, Bezák, Danišovský – Gašpar, Uram, Chalupa – Lukošik, R. Petráš, Lepskij – Géci, Trubač, Petriska

Už po pár sekundách duelu smeroval hosťujúci útočník na trestnú lavicu a zo strany Žiliny prišla reakcia - zásluhou presilovkového zásahu Petráša sa v druhej minúte dostali do rýchleho vedenia v zápase. Chvíľu na to bol vo veľkej príležitosti Šmida, ale našiel len pripraveného Hlavaja. Ďalšia gól vlkov prišiel počas 15. minúty, keď sa presadil legionár Jansons. Druhú početnú výhodu využili Žilinčania tri minúty pred prvým klaksónom, po ktorého zaznení svietilo na ukazovateli skóre 3:0. Prostredná tretina sa do štatistík zapísala len tromi vylúčeniami. Previnenie proti pravidlám prišlo aj v tretej minúte poslednej časti. Presilovú hru mali k dispozícii krídla, počas nej ale vyprodukovali chybu v obrannom pásme, ktorú svojím druhým zásahom potrestal Petráš. Káder spod Dubňa v nedisciplinovanej hre pokračoval, čo viedlo k ďalším vylúčeniam a päť minút pred koncom aj k trestnému strieľaniu krídel. Petriska však na Škorvánka nevyzrel, rezultát sa už nemenil a domáci uspeli v pomere 4:0. Pre hokejovú Žilinu to bolo už 29. ligové víťazstvo v rade, čím prekonali svetový rekord v počte po sebe idúcich víťazných zápasov v rámci profesionálnej hokejovej súťaže.