Druhý zápas na Východnom Slovensku proti Humennému

Belasí po nelichotivej porážke v Michalovciach odohrajú v nedeľu duel 24. kola Tipos extraligy proti poslednému Humennému.

Slovan sa nachádza v ťažkej situácii, pretože v tabuľke mu patrí 10. miesto so ziskom 29 bodov. Trenčín mu dýcha na krk s rovnakým počtom bodov, ale s horším skóre. Bratislavčania zažili v piatok prehru, akú už dlho nie. Tá sklamala, či nahnevala nejedného fanúšika. Slovanu však do reprezentačnej prestávky zostáva odohrať ešte tri zápasy a musí v nich bodovať, ak chce pomýšľať na vyššie priečky.

Humenné však Slovanu nedaruje body zadarmo. Humenčania sú v dobrej nálade, keďže v piatok obrali o 3 body majstrovské Košice a zvíťaziť budú chcieť aj v nedeľu proti belasým. Humenčanov ťahajú zahraničné opory Johanes Kuru, ktorý má na konte 19 bodov (6+13) a Vadim Pereskokov so 17 bodmi (6+11). Najlepším strelcom tímu je Slovák Jakub Linet, ktorý strelil v doterajšom priebehu sezóny 10 gólov, z toho 2 v piatok proti Košiciam.

Ofenzívu belasých ťahá v posledných stretnutiach Roman Žitný, ktorý v ostatných 4 dueloch prekonal brankárov súpera štyrikrát a pridal k tomu jednu asistenciu.

Vzájomné zápasy hrajú v prospech Slovana. Prvý duel vyhrali belasí vysoko 8:3, v druhom sa však na víťazstvo natrápili a zdolali Humenné po predĺžení 4:3.

Tretie vzájomné ťaženie Slovana a Humenného sa začína o nezvyčajnom čase, v nedeľu o 14:00 h.