Dorast Slovana s titulom Majstra SR

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava získali majstrovský titul v Kaufland Extralige dorastu v sezóne 2022/23. Belasí v záverečnom zápase finálového turnaja Mládežníckych majstrovstiev Slovenska v Poprade zdolali MMHK Nitra 5:3 a vďaka lepšiemu výsledku zo vzájomného zápasu obsadili konečné prvé miesto.

Pred posledným zápasom finálového turnaja bolo jasné, že Slovanu stačí na titul akékoľvek víťazstvo nad dovtedy stopercentnou Nitrou v riadnom hracom čase, zatiaľ čo Nitrania povzbudení šiestimi bodmi z prvých dvoch zápasov potrebujú tento zápas dostať aspoň do predĺženia.

Do zápasu vstúpili aktívnejšie Nitrania. V 6. minúte skóroval v presilovke Tomáš Chrenko. V 14. minúte sa presadil Slovan, keď chybu pri rozohrávke využil Jakub Mikulec strelou do odkrytej bránky a vyrovnal na 1:1.

Druhá tretina rozhodla napokon o triumfe nášho mužstva. Konečne sme na turnaji boli efektívni v zakončení a v priebehu necelých ôsmich minút strelili až štyri góly. Postupne rozvlnili sieť František Dej, Maxim Petras, Jakub Mikulec a Roman Kukumberg. Nitra stihla do prestávky aspoň znížiť zásluhou ďalšieho presilovkového zásahu z hokejky Matúša Lisého.

Tretia tretina priniesla ešte dramatickú zápletku pri päťminútovom vylúčení Thomasa Pavla Hurtaja. Nitra ju však nedokázala využiť, rovnako ako minútovú prevahu o dvoch hráčov. Z veľkého tlaku vyťažili iba jeden gól, o ktorý sa postaral Tomáš Pobežal. Na konci zápasu preto mohli zisk majstrovského titulu oslavovať zverenci trénerov Michala Macha a Jaroslava Obšuta, ktorí s veľkým náskokom vyhrali aj základnú časť a nadstavbu Kaufland extraligy dorastu.

MMHK Nitra - HC SLOVAN Bratislava 3:5 (1:1, 1:4, 1:0)

Góly: 6. T. Chrenko ml. (Lisý, Sobotka), 31. Lisý (T. Chrenko ml., Sobotka), 52. T. Pobežal (T. Chrenko ml., Liko) - 14. Mikulec (M. Šatan ml.), 21. Dej (R. Kukumberg ml., Fabuš), 25. Petras (Bajza, Bacigál), 26. Mikulec (Bohoš), 28. R. Kukumberg (Saloň).
Vylúčenia (2 min.): 1:5, navyše Hurtaj (Slovan) 5+DKZ, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 50:21. Rozhodovali: Jobbágy, Rojík - Staššák, Riš.

V piatok v úvodnom zápase finálového turnaja Slovan podľahol Baranom Banská Bystrica 2:3 po samostatných nájazdoch. Naopak, v sobotňajšom zápase si uchoval šancu na zisk titulu víťazstvom nad Duklou Trenčínom 2:1 po predĺžení, keď víťazný gól dal sekundu pred koncom predĺženia

KONEČNÁ TABUĽKA

1. HC SLOVAN Bratislava 3 1 1 1 0 9:7 6
2. MMHK Nitra 3 2 0 0 1 13:9 6
3. BARANI Banská Bystrica 3 1 1 0 1 9:12 5
4. HK DUKLA Trenčín 3 0 0 1 2 4:7 1

INDIVIDUÁLNE OCENENIA

Najlepší brankár: Richard Rafaj (HK DUKLA Trenčín)
Najlepší obranca: Ondrej Valko (BARANI Banská Bystrica)
Najlepší útočník: Thomas Pavel Hurtaj (HC SLOVAN Bratislava)
Najužitočnejší hráč: Tomáš Chrenko (MMHK Nitra)

MAJSTROVSKÝ KÁDER DORASTU HC SLOVAN BRATISLAVA 2022/23

Brankári: Roberto Henriquez, Damián Slávik, David Pohanka, Filip Hornáček, Daniel Sebastian Panáček

Obrancovia: Patrik Rusznyák, Nikolas Milata, Bruno Bajza, Andrej Fabuš, Tomáš Tomaškovič, Matej Šramatý, Maxim Petras, Marko Požgay, Richard Fügersy, Dominik Jánošík, Jakub Floriš, Andrej Fabian Ličko, Oliver Jurčo, Oliver Horváth

Útočníci: Dominik Raul Bacigál, Samuel Slovák, Adam Saloň, Thomas Pavel Hurtaj (C), Roman Taliga, Matej Čič, Jakub Mikulec, Miroslav Šatan ml., Oliver Šurlák, Samuel Bohoš, Adam Truchlý, Patrik Vida, Samuel Béreš, Eduard Antal, Maxim Lažo, Nicolas Robert Jánošík, Pavol Morávek, Ondrej Husák, Roman Kukumberg ml., František Dej, Kimi Schmidt, Marko Rzounek, David Fecko, Matúš Jánošík, Erik Halaj, Nicolas Halaj, Alex Peter Jenčík, German Murgaš.

Tréneri: Michal Macho, Jaroslav Obšut, Vlastimil Lakosil

Šéftréner a metodik mládeže: Martin Štrbák