Domáce derby s Košicami

HC SLOVAN sa po výhre  nad Trenčínom vracia do domovskej arény, proti HC Košice nastúpi v utorok o 17:45 h.

Proti HC Košice odohráme už tretí vzájomný zápas v ročníku Tipos Extraligy 2021/22. Predošlé dva zápasy vyšli lepšie Slovanistom. V Košiciach sme zvíťazili 6:3 napriek tomu, že domáci viedli už 3:0. V aréne Ondreja Nepelu bol zápas vyrovnanejší. Dömeho zverenci zobrali tri body za výhru 3:2.

Slovanisti sa v posledných týždňoch vezú na víťaznej vlne. Vyhrali sedem duelov v rade a na čele tabuľky majú šesťbodový náskok pred druhým Zvolenom. Naposledy zdolali v ďalšom derby Duklu Trenčín na jej ľade 4:1.

Košičania naopak posledné dva zápasy prehrali. Na vlastnom ľade podľahli najskôr Zvolenu 1:4, v nedeľu aj Nitre po výsledku 1:3. „Oceliarom“ zatiaľ 32 získaných bodov stačí na piatu pozíciu. Pre predošlú nepriaznivú zdravotnú situáciu v mužstve však niekoľko zápasov odložili a v porovnaní so Slovanom majú tri stretnutia k dobru.

Kanadské bodovanie vedie podobne ako vlani Michal Chovan, aktuálne má na konte v 20 zápasoch 24 bodov. Viac ako bod na zápas má tiež Vadim Pereskokov (21 bodov) a český útočník Pavel Klhůfek (20 bodov). Po príchode do Košíc hrá vo forme aj Denis Paršin, v 13 dueloch stihol nazbierať 15 bodov. Pre súperove obrany je nebezpečný tiež bývalý hráč majstrovského Zvolena Allan McPherson, ktorý má zatiaľ na svojom konte 19 bodov.

Defenzíve bodovo kraľuje zámorské duo Kevin Tansey (13 bodov) a Colton Saucerman (11 bodov). Dres Košíc oblieka aj náš bývalý hráč Eduard Šedivý, novou posilou je obranca Luc Snuggerud, ktorý prišiel z Bratislava Capitals.

V bránkovisku dostáva viac príležitostí Andrej Košarišťan, odchytal 13 zápasov. Jeho percentuálna úspešnosť je nad 91%. Až 93%-nú úspešnosť má Dominik Riečický, v porovnaní s Košarišťanom však nastúpil iba na 9 zápasov.

Stretnutie proti HC Košice môžu fanúšikovia sledovať v priamom prenose na TV stanici SPORT 1 HD od 17:35 h.

Tabuľka

Základná časť Z B