Domáca výhra proti Leviciam

Modré krídla Slovan zvíťazili nad HK Levice aj vo svojom štvrtom vzájomnom zápase v sezóne, triumfovali po výsledku 2:0.

MODRÉ KRÍDLA SLOVAN - LEVICE 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 30. J. Uram, 44. Klučiar (Chalupa, Žabka), Rozhodovali: Moller, Valachovič – Haringa, Danko, Vylúčení: 6:6, Presilovky: 1:0, Oslabenia: 0:0, Strely: 32:26, 118 divákov.

Modré Krídla Slovan: Hlavaj - Fatul, Žabka, Verčík, Beňo, Parobek, Hauser – Chalupa, J. Uram, Klučiar – Danišovský, Bezák, Lukošík – Škvarek, R. Petráš, Lepskii – Jendek, Géci, Funtek.

Tréner: Rudolf Jendek.

Levice: Beržinec - J. Štefanka, Chovanec, Homer, Šiškov, M. Šeliga, Zubák, Škibtan, Pastucha – Richard Huna, Róbert Huna, Suľovský – R. Svitana, J. Mihálik, Vorobjev – Piačka, Tužinský, L. Olejník – Uhnák, M. Matoušek, Adámik.

Tréner: Dušan Gregor.

V úvode zápasu boli o čosi aktívnejší hostia, ktorí na potvrdenie zotrvania v Tipos SHL aj v ďalšej sezóne potrebovali bodovať. Pomohla im k tomu aj presilová hra pri vylúčení Fatula, pozorne a spoľahlivo chytajúceho Samuela Hlavaja v bránke krídiel však neprekonali ani v ďalšom priebehu prvej časti hry.

V druhej tretine už Modré krídla postupne prevzali kontrolu nad zápasom. Pri vylúčení Tužinského dostali aj výhodu prvej presilovky, o ktorú vzápätí prišli po vylúčení Urama. Práve Jakub Uram však krátko po tom, ako sa vrátil z trestnej lavice, otvoril skóre zápasu v 30. min.

Aj na začiatku tretej tretine hrali krídla v početnej výhode a tentoraz s ňou naložili ukážkovo. Po ľavej strane ihriska prešiel Samuel Chalupa, krásne pred bránku naservíroval Dušanovi Klučiarovi a ten prekonal strelecké suchoty, ktoré ho sprevádzali od začiatku nového roku. Vo zvyšnom čase predviedli krídla umný taktický výkon, dobre držali puk a nedovolili Leviciam pomýšľať na obrat v zápase. Zodpovedný výkon celého mužstva podčiarkol výborný brankár Hlavaj.