Domáca prehra odsunula Slovan na druhé miesto

HC SLOVAN Bratislava v záverečnom 50. kole Tipos extraligy prehral na vlastnom ľade s Novými Zámkami 2:4.

HC SLOVAN Bratislava - HC Mikron Nové Zámky 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 9. Pecararo (Takáč), 44. Harris (MacKenzie, Takáč) - 12. J. Mikúš (Faith, Mamčics), 28. Loggins (Johnson, Klempa), 35. T. Mikúš (Farley, Roman), 56. T. Mikúš (Mamčics, Klempa). Rozhodovali: J. Konc ml., Orolín - Hercog, Knižka, vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5634 divákov.

HC SLOVAN Bratislava: Coreau (35. Hlavaj) - MacKenzie, Golian, Kallen, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo - Pecararo, Harris, Takáč - Fominych, Kytnár, Ščerbak - Duke, Minárik, Zigo - Török, Preisinger, Kukumberg
Nové Zámky: Kantor - Chovan, Lee, Roman, Kozák, Ligas, Mamčics, Laurenčík - Klempa, Johnson, Loggins - T. Mikúš, Jackson, Farley - Múčka, Ondrušek, Lapšanský - Bezúch, J. Mikúš, Faith

Úradujúci majster aj napriek výhodnej pozícii pred záverečným kolom Tipos Extraligy neobháji prvenstvo v základnej časti z minulej sezóny. To obsadia HC Košice, ktorá zdolali Banskú bystricu na jej ľade 4:2.

Zápas začal pre Slovan dobre - tlakom, niekoľkými šancami a napokon aj vedúcim gólom. Od 9. minúty sme vyhrávali po góle Liama Pecarara, ktorý zúžitkoval prihrávku Samuela Takáča po strate puku hostí.

Nové Zámky sa však nevzdali a dokázali ešte do polovice stretnutia otočiť skóre. O dve minúty neskôr vyrovnal Juraj Mikúš, ktorému spoza brány skvele naservíroval Juraj Faith. V druhej tretine skórovali aj Troy Loggins a Tomáš Mikúš. Prvý menovaný sa ocitol úplne sám na vzdialenejšej tyčke a nedal Coreauovi šancu. Mikúš zase využil dieru v obrane Slovana a zakončil z medzikruhov presne.

Po treťom inkasovanom góle vystriedal Jareda Coreaua v domácej bránke Samuel Hlavaj. Slovan v tretej časti znížil zásluhou Branta Harrisa, ale viac sa mu už zdramatizovať zápas nepodarilo. V 56. minúte spečatil na 4:2 svojím druhým presným zásahom v zápase T. Mikúš.