Doma privítame Banskú Bystricu

Po troch zápasoch vonku odohráme v domácom prostredí duel proti Banskej Bystrici v utorok od 18:00 h.

Slovanisti v troch zápasoch na klziskách súperov nazbierali 5 bodov. Paradoxne za tri body zvíťazili na klzisku nasjilnejšieho protivníka z troch, v Michalovciach. Prekvapenie nám pripravila Spišska Nová Ves, ktorá sa radovala z výhry 4:2, rovnako o bod obrali Dömeho zverencov aj hráči Liptovského Mikuláša, kde sme zvíťazili 4:3 po predĺžení.

Aj napriek zaváhaniam sú belasí na čele Tipos Extraligovej tabuľky s 34 bodmi, teda rovnakým ziskom ako má Zvolen, o dva body menej majú na konte tretie Michalovce. Najbližší súper Slovana, Banská Bystrica je v tabuľke na opačnom konci, patrí jej deviata pozícia so ziskom 19 bodov, len s päťbodovým náskokom na posledný Liptovský Mikuláš.

Banská Bystrica v poslednom kole stála, keďže jej zápas v Nitre bol pre nepriaznivú zdravotnú situáciu v tíme domácich odložený. Predošlé tri kolá však zverencom fínskeho trénera Tukku Poiskonena nevyšli, keď nestačili postupne na Zvolen, Košice a Prešov. "Barani" však v tejto sezóne už Slovanistov zdolali, práve v Aréne Ondreja Nepelu po výre 3:2 v predĺžení. 

Zatiaľ najlepšie sa v produktivite ukazuje trojica Chase Berger (12 bodov), Dávid Šoltés (12 bodov), Mitchell Fossier (11 bodov), Z útočníkov si budeme musieť dať pozor aj na Matta Misteleho či Nikitu Ščerbaka. Ofenzívny potenciál má aj slovenský center Miloš Bubela. 

Z obrancov sa najviac darí Crevier Morinovi, ktorý nazbieral 6 bodov. Viac sa očakáva od Alexa Bretona, ktorý má zatiaľ v individuálnych štatistikách 5 bodov.

Gólman Filip Belányi odchytal už 11 zápasov, jeho úspešnosť je na presných 90% zákrokov, predpokladá sa že dostane od úvodu šancu aj v Bratislave. 

Vzhľadom na neustále sa zhoršujúcu zdravotnú situáciu súvisiacu so šírením koronavírusu a prijatie novej Vyhlášky č. 258 zo dňa 18. 11. 2021 Úradom verejného zdravotníctva SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí, budú najbližšie domáce zápasy HC SLOVAN Bratislava až do odvolania bez účasti divákov v bežnom hľadisku, t.j. v sektoroch A a B. 

Toto opatrenie platí už od najbližšieho domáceho zápasu proti HC 05 Banská Bystrica v utorok dňa 23.11. 2021.

 

 


Časopis Powerplay

01/2022:

V najnovšom čísle POWERPLAY 01 sa dočítate:

  • Z poznámkového bloku hlavného trénera Roberta Dömeho
  • Bratislava je mojou európskou jednotkou: rozhovor s Mattom MacKenziem
  • Predstavujeme útočníka Samuela Takáča
  • Modré krídla vzlietli do premiérovej sezóny