Do Slovana sa vracia skúsený útočník Radovan Puliš

V hlavnom meste pôsobil 32-ročný odchovanec zvolenského hokeja už v sezónach 2015/16 a 2019/20.

Radovan Puliš (nar. 17. septembra 1991, Hliník n./Hronom, výška 186 cm, hmotnosť 92 kg) ešte nemal 15 rokov, keď hral dorasteneckú ligu vo Zvolene. Po sezónach vo zvolenskom doraste a juniorke pokračoval v kariére za morom v tíme Acadie-Bathurst Titan, ktorý pôsobí v juniorskej QMJHL, avšak väčšiu porciu zápasov si pripísal až v tretej sezóne.

Po návrate do Zvolena sa čoskoro stal stabilným členom A mužstva a začal sa presadzovať aj strelecky a bodovo. To si všimol aj tréner Slovana Miloš Říha a vtedy 24-ročného útočníka povolal do mužstva, ktoré v tom čase bojovalo o playoff v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige. Napokon z toho bolo päť zápasov a tiež jeden vsietený gól. Ten prišiel 2. októbra 2015 v zápase proti Salavat Julajev Ufa. V tom čase bol Puliš štvrtým najproduktívnejším hráčom extraligy a najlepším strelcom predchádzajúcej sezóny s 30 gólmi.

Aj v ďalších sezónach sa Radovan Puliš staral predovšetkým o produktivitu mužstva spod Pustého hradu, s krátkou anabázou v tíme druhej švajčiarskej ligy EHC Winterthur. Pred sezónou 2018/19 sa rozhodol zmeniť prostredie a stal sa hráčom susednej Detvy. Urobil dobre, pretože vďaka 55 bodom v 59 zápasoch sa opäť zaradil medzi najproduktívnejších hráčov extraligy.

Po vydarenej sezóne ho do Bratislavy po druhý raz zlákala trénerská dvojica Stantien - Jendek, ktorá tvorila nový tím Slovana po návrate z KHL. Tentoraz však bola jeho úloha iná, ako počas krátkej epizódy v čase KHL. Postupne sa usadil na krídle elitného útoku s Abdulom a Zigom, aby spolu vytvorili jednu z najproduktívnejších formácií sezóny 2019/20. Do násilného zrušenia súťaže kvôli začínajúcej pandémii COVID-19 zaznamenal Rado Puliš v 46 zápasoch 35 bodov za 16 gólov a 19 asistencií.

V nasledujúcej sezóne sa opäť vrátil do Zvolena práve včas, aby sa podieľal na zisku už druhého majstrovského titulu. Ten prvý získal s rovnakým klubom ešte v roku 2013. Ostatné dve sezóny bol súčasťou mužstva z Michaloviec.

Celkom má Radovan Puliš na svojom konte už 13 extraligových sezón, počas ktorých odohral až 12 play off. V 570 zápasoch strelil 179 gólov a pridal 245 asistencií.

V 26 zápasoch si obliekol aj reprezentačný dres, bolo to vždy na turnajoch a priateľských zápasoch počas sezóny. Má v nich bilanciu 4G+4A. 

"Veľmi sa teším a zároveň som vďačný, že opäť budem môcť obliekať dres Slovana. Od novej sezóny očakávam, že budeme baviť ľudí hokejom. Slovan mal a vždy bude mať tie najväčšie ciele a myslím si, že ani táto sezóna nebude výnimkou. Pozorne sledujem, ako sa skladá káder. Sú tam skúsení, ako aj mladí draví hráči. Verím, že sa v kabíne dobre nastavíme a budeme bojovať jeden za druhého," povedal bezprostredne po podpise zmluvy pre hcslovan.sk Radovan Puliš.

Športový manažment Slovana oslovil Rada Puliša s ponukou na spoluprácu po konzultácii s hlavným trénerom Petrom Oremusom, ktorý ho veľmi dobre pozná.

"Rado je mimoriadne skúsený extraligový útočník. Z aktívnych hráčov odohral piaty najvyšší počet playoff zápasov od roku 2010 a je tiež piatym najproduktívnejším hráčom. Keď sa naskytla možnosť ponúknuť mu návrat do Slovana, neváhali sme. Osobne som rád, že sa nám podarilo ho získať, keďže mal aj iné ponuky. Rado prostredie nášho klubu veľmi dobre pozná a je o ňom všeobecne známe, že on i jeho rodina má mimoriadne vrúcny vzťah k Slovanu. Sme presvedčení, že bude dôležitým hráčom nielen na ľade, ale aj osobnosťou v kabíne," komentoval príchod Radovana Puliša do Slovana jeho športový riaditeľ Rostislav Dočekal.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar